FC Barcelona: Zarząd stąpa po cienkim lodzie. Piłkarze mogą uzyskać prawo do zerwania umów

FC Barcelona: Zarząd stąpa po cienkim lodzie. Piłkarze mogą uzyskać prawo do zerwania umów
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Zarząd Barcelony może zdecydować się na wprowadzenie odgórnych cięć pensji swoich pracowników, w tym piłkarzy, co może umożliwić im skorzystanie z prawa do jednostronnego rozwiązania obowiązujących kontraktów - uważa „Sport”.

Ekipa z Camp Nou zmaga się z poważnymi problemami finansowymi od momentu wybuchu pandemii koronawirusa i z tego powodu szuka w każdym możliwym sektorze oszczędności, które pozwolą klubowi normalnie funkcjonować.

W tym celu „Duma Katalonii” zgodziła się praktycznie za bezcen rozstać z takimi piłkarzami jak Arturo Vidal, Ivan Rakitić czy Luis Suárez. Ich odejście nie poprawiło jednak w znaczącym stopniu położenia klubu, dlatego ten zamierza wprowadzić kolejne cięcia w pensjach swoich pracowników, w tym piłkarzy.

Ci w zdecydowanej większości nie zgodzili się jednak na zaproponowane im obniżenie pensji o 30 procent, ponieważ nie uważają prezydenta Josepa Marii Bartomeu i dyrektora generalnego Òscara Grau za ludzi godnych zaufania za to, jak są przez nich traktowani.

Dziennikarze „Sportu” uważają, że w tym aspekcie rada drużyny Barcelony oczekiwała spotkania z przynajmniej z pierwszym z wymienionych wyżej panów, aby ten objaśnił im obraną strategię pozwalającą wicemistrzowi wyjść w niedalekiej przyszłości na prostą.

Takiego gestu jednak się nie doczekali i w zamian otrzymali stosowny dokument z ustalonym pułapem cięć, który mają zaakceptować lub odrzucić. Na wybranie tej pierwszej wersji zdecydowali się tylko Frenkie de Jong, Marc-André ter Stegen i Clément Lenglet.

Pozostali zawodnicy nie wyrazili na to zgody i jeżeli do 5 lub 6 listopada nie porozumieją się z zarządem, to ten pomimo ich sprzeciwu będzie mógł je wprowadzić.

Wspomniane źródło przekonuje, że przedstawiciele „Dumy Katalonii” mogą w ten sposób bardzo dużo zaryzykować, ponieważ wykonany przez nich krok otworzyłby piłkarzom drogę do jednostronnego rozwiązania obowiązujących kontraktów zgodnie z obowiązującym prawem pracy. A to pozwala każdej osobie działającej w dowolnej firmy na zerwanie z nią porozumienia w przypadku zmiany warunków zatrudnienia bez jej zgody.

Więcej na temat: FC Barcelona Hiszpania

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Grabara znów to zrobił. Fatalna pomyłka przypieczętowała porażkę Aarhus [WIDEO] Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Protest w trakcie minuty ciszy dla Maradony. „Nie chciałam honorować gwałciciela, pedofila i sprawcy przemocy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Czterech kandydatów na nowego trenera „Białej Gwiazdy” Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] Premier League: Jan Bednarek strzela Manchesterowi United [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] LaLiga: Potężne uderzenie Griezmanna [WIDEO] Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Real Madryt bez Marcelo i z Marcelo to dwa różne zespoły. ZASKAKUJĄCE statystyki Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony Wisła Kraków bez trenera. OFICJALNIE: Skowronek zwolniony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy