FC Barcelona zmuszona do sprzedaży podstawowego obrońcy? Tylko wtedy mogą na to pozwolić

FC Barcelona zmuszona do sprzedaży podstawowego obrońcy? Tylko wtedy mogą na to pozwolić fot. Christopher Trim/Cal Sport Media/Sipa USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport

FC Barcelona jest zadowolona z Andreasa Christensena, ale może być zmuszona, by go sprzedać. Na Camp Nou na razie jednak nie kwapią się, by oddawać Duńczyka. Do transakcji może dojść tylko w momencie, gdy do Katalonii spłynie oferta z kategorii tych nie do odrzucenia - twierdzi „Sport”.

FC Barcelona latem 2022 roku pozyskała Andreasa Christensena z Chelsea w ramach wolnego transferu. Choć niektórzy fani i eksperci kręcili nosem na myśl o tym ruchu, to Duńczyk okazał się strzałem w dziesiątkę.

Do tej pory nie zawiódł, a Xavi bardzo mu ufa i chętnie na niego stawia.

Obecnie 26-latek boryka się z problemami zdrowotnymi, które są pokłosiem eliminacji do EURO 2024. Kiedy jednak wróci, będzie miał raczej pewne miejsce w podstawowym składzie.

Jego kontrakt z pretendentem do mistrzostwa Hiszpanii wygasa 30 czerwca 2026 roku i na ten moment nikt w stolicy Katalonii nie kwapi się szczególnie z tym, by sprzedawać Christensena.

Dyrektor sportowy Mateu Alemany ma jednak z tyłu głowy problemy finansowe, z jakimi boryka się klub, dlatego w razie oferty z kategorii tych nie do odrzucenia, siłą rzeczy, weźmie to pod uwagę - donosi „Sport”.

Nie ma wątpliwości, że potrzeby finansowe Barcelony może zaspokoić wyłącznie któryś z przedstawicieli Premier League.

Na razie jednak Duńczyk skupia się na grze dla „Dumy Katalonii". W tym sezonie rozegrał łącznie 25 meczów i w tym czasie zanotował jedną asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? Klauzule spadku. Czy degradacja pozwala na pozbycie się niechcianych zawodników? POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy