FC Basel nie mogło przyznać nagrody za gola miesiąca
2023-10-31 14:08:20; Aktualizacja: 2 lata temu
W FC Basel z powodu braku strzelonych goli w październiku nie przyznano nagrody za bramkę miesiąca.
20-krotni mistrzowie Szwajcarii w mijającym miesiącu ponieśli cztery porażki: 0:3 z FC Stade Lausanne-Ouchy, 0:3 z BSC Young Boys, 0:1 z Servette FC i 0:3 z FC Lausanne-Sport.
Ostatni raz zespół z Bazylei trafił do siatki 28 września w zremisowanym 1:1 meczu z FC Luzern, a strzelcem był 24-letni Serb Đorđe Jovanović.
FC Basel zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli Swiss Super League ze stratą pięciu punktów do miejsca gwarantującego udział w barażu o utrzymanie. Z 11 ligowych meczów wygrało tylko jeden i zremisowało dwa.Popularne
Ostatnio doszło tam do zmiany trenera. 47-letniego Niemca Heiko Vogela zastąpił 48-letni Szwajcar Fabio Celestini, który wcześniej prowadził między innymi FC Lausanne-Sport, FC Lugano, FC Luzern i FC Sion.
W ubiegłym sezonie FC Basel dotarło do półfinału Ligi Konferencji Europy, gdzie przegrało z Fiorentiną, tracąc decydującą bramkę w końcowych minutach dogrywki. Podczas letniego okienka zespół opuściło jednak kilku kluczowych zawodników, w tym Zeki Amdouni czy Andy Diouf.
Po raz ostatni drużyna z Bazylei zanotowała spadek z najwyższej ligi w 1988 roku. Wówczas powrót do szwajcarskiej elity zajął jej sześć lat.
Keine Tore im Oktober = kein Tor des Monats 😒#FCBasel1893 #AlliZämme #rotblaulive pic.twitter.com/LVbIhtk1g3
— FC Basel 1893 (@FCBasel1893) October 31, 2023

![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)












![Dopiero wrócił do Jagiellonii Białystok, musi skończyć karierę. „Rozpoczyna się nowa droga” [OFICJALNIE]](img/photos/115481/170x113/igors-tarasovs.jpg)







![Dopiero wrócił do Jagiellonii Białystok, musi skończyć karierę. „Rozpoczyna się nowa droga” [OFICJALNIE]](img/photos/115481/90x60/igors-tarasovs.jpg)





