Federico Bernardeschi opuszcza Włochy. Skrzydłowy dołączy do dwóch rodaków

Federico Bernardeschi opuszcza Włochy. Skrzydłowy dołączy do dwóch rodaków fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Federico Bernardeschi, któremu 1 lipca wygasł kontrakt z Juventusem, opuszcza Włochy i finalizuje swoją przeprowadzkę do Toronto FC, podążając tym samym ścieżką Lorenzo Insigne i Domenico Criscito – donosi Gianluca Di Marzio.

28-latek przeżywa ostatnimi czasy trudny okres w karierze. Po udanym początku w Juventusie nadeszły gorsze chwilę, ciągnące się za skrzydłowym do tej pory.

Bernardeschi zdawał sobie sprawę, że jego przygoda w koszulce „Starej Damy” dobiega końca, a więc prowadził negocjacje z kilkoma drużynami.

Do niedawna 39-krotny reprezentant Włoch łączony był szczególnie z powrotem do macierzystej Fiorentiny, z której to w 2017 roku odszedł do turyńskiej ekipy za około 40 milionów euro. Finalnie działacze „Violi” nie przedstawili Bernardeschiemu konkretnej oferty, a więc ten skupił się na innym kierunku.

Ginaluca Di Marzio poinformował, że 28-letni prawy napastnik porozumiał się w sprawie umowy z kanadyjskim Toronto FC, występującym w rozgrywkach Major League Soccer.

Sprawa znajduje się w zaawansowanej fazie, a do jej zakończenia brakuje już tylko podpisu piłkarza.

Tym samym skrzydłowy stanie się trzecim włoskim wzmocnieniem drużyny z Ontario podczas trwającego okienka transferowego. Wcześniej kadrę Boba Bradley’a wzmocnili Lorenzo Insigne i Domenico Criscito.

Dla Bernardeschiego ruch ten oznacza początek pierwszej zagranicznej przygody w karierze. 28-latek w ciągu ośmiu ostatnich lat zdołał rozegrać 208 spotkań w Serie A, zdobywając w nich 22 bramki i notując 26 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce EA Sports FC 24: Najsilniej uderzający. Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Piłkarze PSG po Le Classique:  Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Piłkarze PSG po Le Classique: Pierdo***e swoje matki [WIDEO] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Lech Poznań: Piłkarz „Kolejorza” wypada z gry na miesiąc [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem Raków Częstochowa: Dawid Szwarga odbył rozmowę z Sonnym Kittelem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy