Fernando Santos powołał go już w debiucie, Michał Probierz nawet o nim nie myśli

Fernando Santos powołał go już w debiucie, Michał Probierz nawet o nim nie myśli fot. Dziurek / shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Fernando Santos rozpoczął kadencję od powołania do reprezentacji Polski Michała Karbownika. Ten na razie nie znalazł uznania w oczach Michała Probierza. Jak obecnie wygląda sytuacja zawodnika Herthy?

Po dobrym okresie w barwach Fortuny Düsseldorf Michał Karbownik mógł przebierać w ofertach. Zainteresowanie nim deklarowały nie tylko niemieckie kluby, ale również te z innych państw.

Polak ostatecznie zdecydował się na przenosiny do spadkowicza z Bundesligi, Herthy Berlin.

Choć po 22-latku spodziewano się sporo, to na razie nie zachwyca. Dwa ostatnie spotkania rozpoczynał na ławce rezerwowych, a na temat jego sytuacji wypowiedział się niedawno Pál Dárdai.

Pojawił się plan, by Polak zagrał na pozycji numer osiem, lecz 47-latek jest w tej kwestii raczej sceptyczny.

- Ten pomysł mnie nie przekonuje i nie muszę go wykorzystywać do grania w tym miejscu - stwierdził.

- Moim zdaniem on powinien występować na lewej obronie lub potencjalnie na szóstce. Żeby grał wyżej, musimy jeszcze trochę popracować - dodaje Dárdai w rozmowie z „Bildem”.

W pewnym momencie wydawało się, że Karbownik będzie dla reprezentacji Polski lekiem na problemy w kontekście obsadzenia pozycji lewego defensora.

Nie wolno zapominać, że otrzymał on przecież powołanie przy okazji debiutu Fernando Santosa.

Portugalczyk szybko jednak wycofał się z tego pomysłu, bo później już próżno było szukać Karbownika na liście wybrańców. Michał Probierz również na razie nie poznał się na talencie byłego zawodnika Legii Warszawa.

Na miejsce w reprezentacji Polski musi sobie zatem zapracować regularnymi występami w klubie, a o to było ostatnio ciężko.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy