FIFA 23: Gra z poważnymi problemami. Użytkownicy bombardują produkcję negatywnymi ocenami

FIFA 23: Gra z poważnymi problemami. Użytkownicy bombardują produkcję negatywnymi ocenami fot. EA Sports
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

FIFA 23 jest już z nami. Tytuł zebrał dotychczas solidne noty od recenzentów, lecz gracze skarżą się masowo na jego stan techniczny. W niektórych przypadkach produkcja się nawet nie uruchamia.

Popularny symulator piłki nożnej ze stajni EA Sports swą premierę miał zaledwie trzy dni temu. Gra cieszy się ogromną popularnością, co raczej nie dziwi. Amerykański producent zaserwował nam w tym roku solidny produkt pod kątem rozgrywki. Mniej kolorowo prezentuje się warstwa techniczna najnowszej FIFY.

Błędy trapią w zasadzie każdą odsłonę serii. EA nie potrafi się ich wystrzec, co rokrocznie wprawia graczy w złość. Nie inaczej jest tym razem.

Użytkownicy konsol mogą cieszyć się z zabawy bez większych problemów. Mniej szczęścia mają ponownie właściciele kopii gry na komputery osobiste (PC), gdyż w wielu przypadkach tej nie da się nawet uruchomić.

„Tragedia, nie polecam tej gry. Jakiś antycheat nie chce się włączyć, jeżeli ktoś ma szczęście to może raz uda się grę otworzyć. Zawiodłem się na grze bardzo”, „Jakbym miał metalową rękawicę, to bym lał twórców gry. Stałe 60 fps-ów, użycie cpu i grafiki na poziomie 50%, dysku 2% i ściny takie, że nie da się grać”, „Tragedia gra się nie odpala przez pół dnia, bo jest błąd. Potem pograsz chwile a na następny dzień to samo” - grzmi społeczność na platformie Steam.

Największe kłopoty wynikają z zastosowania przez firmę systemu anti-cheat, który domyślnie nieustannie ma wykrywać oszustwa graczy. Bez włączonego programu FIFA 23 się nie uruchomi, ukazując na pulpicie błąd. Ten uniemożliwia zaktualizowanie komputera w celu zainstalowania rzeczonej funkcji.

Ponadto nowa pozycja od „Elektroników” cierpi na liczne spadki płynności, występujące nawet na najmocniejszych sprzętach.

FIFA 23 zadebiutowała na rynku 30 września bieżącego roku. Na serwisie Metacritic.com jej średnie oceny od recenzentów kształtują się na poziomie 78 procent, co należy uznać za dobry wynik.

Wersja na PC-ty po raz pierwszy otrzymała szereg usprawnień dostępnych przedtem tylko na next-genowych konsolach. Jak się okazuje, implementacja nowych systemów nie przebiegła na tej platformie bezproblemowo.

Więcej na temat: FIFA 23 FIFA EA Sports Gry

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Manolo Portanova skazany na sześć lat więzienia za zbiorowy gwałt Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły Maroko eliminuje Hiszpanię | Portugalia z Cristiano Ronaldo na ławce napina muskuły João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu João Félix z sensacyjnym transferem do Premier League?! Pisana jest mu rola lidera ambitnego projektu Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Adriano rozstał się z żoną po... 24 dniach. Powód: wybrał się z kolegami na mecz Brazylii Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  Luis Enrique zabrał głos po porażce z Marokiem. „Próbowaliśmy drogą lądową, morską i powietrzną…”  OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy