FIFA nie rezygnuje z Klubowych Mistrzostw Świata. Turniej ma odbyć się w przyszłym roku

FIFA nie rezygnuje z Klubowych Mistrzostw Świata. Turniej ma odbyć się w przyszłym roku
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Süddeutsche Zeitung

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zdecyduje się najprawdopodobniej na przeniesienie Klubowych Mistrzostw Świata na inny termin ze względu na skutki wywołane przez pandemię koronawirusa.

FIFA liczyła nie tak dawno na przeprowadzenie ostatniej edycji Klubowych Mistrzostw Świata w obecnym formacie zgodnie z wcześniej założonym planem, czyli w grudniu 2020 roku.

Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że na dzień dzisiejszy znamy jedynie dwóch uczestników tego turnieju - Bayern Monachium (zwycięzca Ligi Mistrzów) i Al-Duhail (gospodarz), dlatego ten na pewno nie odbędzie się w ustalonym terminie, ponieważ między innymi zwycięzcę Copa Libertadores poznamy dopiero w styczniu 2021 roku.

Dziennikarze „Süddeutsche Zeitung” uważają, że Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej nie zamierza zrezygnować z możliwości organizacji tej imprezy i zrobi wszystko co w jej mocy, aby ta doszła do skutku w późniejszymi czasie.

Na razie nie padają żadne konkretne daty, ale wiemy, że FIFA w kontekście kolejnej edycji tego turnieju, w którym ma wziąć udział 24 zespoły, sondowała jego rozegranie pod koniec 2021 lub w połowie 2022 czy 2023 roku.

W zaistniałej sytuacji należy przypuszczać, że pierwszy z wymienionych terminów nie będzie już wchodził w grę.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Oburzające zachowanie przedstawicieli Cracovii. Prezesowi Filipiakowi puściły nerwy: Stefański! Jesteś chu...! [WIDEO] Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Szoboszlai od stycznia w Realu Madryt?! Zidane skontaktował się z Węgrem Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Krzysztof Piątek razy dwa - Hertha wygrywa derby Berlina [WIDEO] Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Allegri w Premier League?! Włoch przerwał ciszę i zapowiedział swój powrót Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Cibicki celowo dostał żółtą kartkę? PZPN zbada sprawę ustawki bukmacherskiej [OFICJALNIE] Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Dawid Kownacki bohaterem Fortuny Düsseldorf Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE] Real Madryt: Kadra na hitowy mecz z Sevillą. Zidane oszczędza na Ligę Mistrzów [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy