FIFA z nowymi decyzjami w sprawie koronawirusa. OFICJALNIE: Klubowe Mistrzostwa Świata przełożone

FIFA z nowymi decyzjami w sprawie koronawirusa. OFICJALNIE: Klubowe Mistrzostwa Świata przełożone
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej poinformowała o przeniesieniu Klubowych Mistrzostw Świata, które miały odbyć się w nowej formule w połowie 2021 roku w Chinach.

FIFA postanowiła zareagować na decyzje podjęte przez UEFA i CONMEBOL, w związku z przełożeniem Mistrzostw Europy oraz Copa América, dlatego zdecydowała się na przeniesienie na późniejszy termin Klubowe Mistrzostwa Świata, które miały odbyć się w nowej formule w Chinach na przełomie czerwca i lipca 2021 roku.

Przedstawiciele futbolowej centrali nie określili nowego terminu rozegrania swoich rozgrywek, ale na chwilę obecną biorą pod uwagę trzy scenariusze zakładające odbycie się go pod koniec 2021 lub w połowie 2022 czy 2023 roku. Turniej na dzień dzisiejszy ma w dalszym ciągu zagościć w Chinach.

Ponadto Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej w związku z prawdopodobną koniecznością dogrania poszczególnych lig oraz pucharów po 30 czerwca zamierza tymczasowo zwolnić kluby oraz graczy z przestrzegania regulaminu dotyczącego przestrzegania regulacji dotyczących umożliwienia piłkarzom dokonania zmiany pracodawcy po wspomnianym terminie.

FIFA dokonuje również oceny wpływu koronawirusa na finanse poszczególnych organizacji oraz samych drużyn i nosi się z zamiarem utworzenia specjalnego funduszu wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Z kolei sama centrala piłkarska przeznaczyła 10 milionów dolarów Światowemu Funduszowi Zdrowia na walkę z groźną infekcją.

- Ta wyjątkowa sytuacja wymaga podjęcia wyjątkowych środków i decyzji. Kryzys wpływa na cały świat i dlatego rozwiązania muszą uwzględniać interesy wszystkich zainteresowanych stron. Po raz kolejny pokazaliśmy ducha współpracy, solidarności i jedności. To muszą być nasze główne motory rozwoju. Chciałbym podziękować prezydentom kontynentalnych konfederacji za ich pozytywny wkład i wysiłki. FIFA utrzymuje bliski kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby ocenić i podjąć niezbędne kroki w celu rozwiązania różnych problemów, z którymi się borykamy. Liczę na wsparcie całej społeczności futbolowej, która idzie naprzód - powiedział Gianni Infantino, prezydent FIFA.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Ogromne zamieszanie w Schalke. Dyrektor odwołany, trzech piłkarzy zawieszonych [OFICJALNIE] Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Lewandowski: Koniec umowy w 2023 roku? Jestem w stanie grać o wiele dłużej Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Real Madryt wytypował następcę Isco. Hitowa wymiana?! Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Lewandowski wyróżniony w dwóch kategoriach w plebiscycie Globe Soccer Awards Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Liga Mistrzów: Kadra Realu Madryt na mecz z Interem. Sześciu nieobecnych Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Griezmann przerywa milczenie: Chcę tylko zostać sam i zaznać spokoju Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech Maicon planuje powrót do Europy. Szykuje się do gry we Włoszech

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy