FIFA z nowymi decyzjami w sprawie koronawirusa. OFICJALNIE: Klubowe Mistrzostwa Świata przełożone

FIFA z nowymi decyzjami w sprawie koronawirusa. OFICJALNIE: Klubowe Mistrzostwa Świata przełożone
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej poinformowała o przeniesieniu Klubowych Mistrzostw Świata, które miały odbyć się w nowej formule w połowie 2021 roku w Chinach.

FIFA postanowiła zareagować na decyzje podjęte przez UEFA i CONMEBOL, w związku z przełożeniem Mistrzostw Europy oraz Copa América, dlatego zdecydowała się na przeniesienie na późniejszy termin Klubowe Mistrzostwa Świata, które miały odbyć się w nowej formule w Chinach na przełomie czerwca i lipca 2021 roku.

Przedstawiciele futbolowej centrali nie określili nowego terminu rozegrania swoich rozgrywek, ale na chwilę obecną biorą pod uwagę trzy scenariusze zakładające odbycie się go pod koniec 2021 lub w połowie 2022 czy 2023 roku. Turniej na dzień dzisiejszy ma w dalszym ciągu zagościć w Chinach.

Ponadto Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej w związku z prawdopodobną koniecznością dogrania poszczególnych lig oraz pucharów po 30 czerwca zamierza tymczasowo zwolnić kluby oraz graczy z przestrzegania regulaminu dotyczącego przestrzegania regulacji dotyczących umożliwienia piłkarzom dokonania zmiany pracodawcy po wspomnianym terminie.

FIFA dokonuje również oceny wpływu koronawirusa na finanse poszczególnych organizacji oraz samych drużyn i nosi się z zamiarem utworzenia specjalnego funduszu wsparcia dla najbardziej potrzebujących. Z kolei sama centrala piłkarska przeznaczyła 10 milionów dolarów Światowemu Funduszowi Zdrowia na walkę z groźną infekcją.

- Ta wyjątkowa sytuacja wymaga podjęcia wyjątkowych środków i decyzji. Kryzys wpływa na cały świat i dlatego rozwiązania muszą uwzględniać interesy wszystkich zainteresowanych stron. Po raz kolejny pokazaliśmy ducha współpracy, solidarności i jedności. To muszą być nasze główne motory rozwoju. Chciałbym podziękować prezydentom kontynentalnych konfederacji za ich pozytywny wkład i wysiłki. FIFA utrzymuje bliski kontakt ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby ocenić i podjąć niezbędne kroki w celu rozwiązania różnych problemów, z którymi się borykamy. Liczę na wsparcie całej społeczności futbolowej, która idzie naprzód - powiedział Gianni Infantino, prezydent FIFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin Neymar podjął decyzję. Podpisanie umowy kwestią godzin FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź FC Barcelona oburzona oświadczeniem UEFA. Katalończycy przygotowują odpowiedź André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu André Onana może trafić do Premier League. Transfer wstrzymuje werdykt w sprawie dopingu Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię Liga Mistrzów: Finał ostatecznie zostanie przeniesiony?! Wszystko przez ograniczenia wprowadzone przez Wielką Brytanię 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A 16-letni Polak z obiecanym debiutem w tym sezonie Serie A Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Wisła Kraków: Polak następcą Hyballi?! Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę Mladenović: Trochę brakowało, żeby Sá Pinto roz*ebał mi karierę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy