Final Four w Lidze Mistrzów?!

Final Four w Lidze Mistrzów?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AS

Już we wtorek ma zapaść wiążąca decyzja dotycząca przyszłości europejskich pucharów, które w tej chwili zostały zawieszone. UEFA ma już jednak plan, w jaki sposób dokończyć rozgrywki Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy w tym trudnym czasie.

W związku z epidemią koronawirusa w piątek zapadła decyzja o całkowitym zawieszeniu rozgrywek pod egidą UEFA. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu nie dojdzie do zaplanowanych wcześniej spotkań m.in. Manchesteru City z Realem Madryt czy Bayernu Monachium z Chelsea.

Na razie nie wiadomo, jaki los spotka europejskie puchary, choć nie brakuje spekulacji na ten temat. Najnowszy pomysł ma zakładać wdrożenie systemu Final Four, który mogliśmy oglądać chociażby przy okazji niedawnego Superpucharu Hiszpanii.

W jego ramach kluby na etapie półfinału mierzyłyby się ze sobą tylko raz, po czym bylibyśmy świadkami wielkiego finału. Wszystkie mecze miałby się odbyć na pierwotnych arenach starć finałowych (w Stambule oraz Gdańsku) w przeciągu zaledwie czterech dni. Plan ten zostanie przedstawiony osobiście przez Giorgio Marchettiego, sekretarza generalnego, wszystkim zrzeszonym federacjom w UEFA podczas wideokonferencji.

Nim jednak zostałby on wdrożony, najpierw należałoby zająć się wcześniejszymi etapami rozgrywek. Priorytet stanowi dokończenie meczów 1/8 finału, a gdy już do tego dojdzie, niewykluczone, że również w ćwierćfinałach ujrzymy tylko po jednym spotkaniu. Nowość ma stanowić miejsce ich rozgrywania - na neutralnym gruncie bądź stadionie jednego z uczestników, wyłonionym poprzez losowanie.

Dodajmy jednak, że na razie to tylko przypuszczenia. Wiążąca decyzja ma bowiem zapaść dopiero we wtorek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Max Meyer wrócił do Bundesligi po nieudanej przygodzie z Premier League [OFICJALNIE] Max Meyer wrócił do Bundesligi po nieudanej przygodzie z Premier League [OFICJALNIE] Buffon do 44. roku życia w Juventusie?! Buffon do 44. roku życia w Juventusie?! OFICJALNIE: Kagawa wraca do gry po kilku miesiącach przerwy OFICJALNIE: Kagawa wraca do gry po kilku miesiącach przerwy Legia Warszawa stara się o 19-letniego skrzydłowego Legia Warszawa stara się o 19-letniego skrzydłowego PSG: Pochettino bardzo blisko pierwszego transferu. Od razu hitowo PSG: Pochettino bardzo blisko pierwszego transferu. Od razu hitowo Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Potężna awantura w derbach Mediolanu. Ibrahimović starł się z Lukaku [WIDEO] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE] Wisła Kraków sprowadziła nowego środkowego obrońcę [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy