Finał Ligi Mistrzów przesunięty na 29 sierpnia?!

Finał Ligi Mistrzów przesunięty na 29 sierpnia?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BBC | UEFA

Jak podają angielskie media, jeden ze scenariuszy zakłada, że finał Ligi Mistrzów odbędzie się 29 sierpnia. Jednocześnie to najbardziej realna opcja.

Rozgrywki europejskie zatrzymały się na etapie 1/8 finału, z tym że w sytuacja w Lidze Mistrzów jest o wiele mniej skomplikowana niż w przypadku Ligi Europy. Cztery dwumecze zostały już rozstrzygnięte, podczas gdy w drugich rozgrywkach spod szyldu UEFA do rozegrania są wszystkie mecze rewanżowe, jak również dwa premierowe starcia: Interu z Getafe oraz Sevilli z Romą.

Z powodu pandemii koronawirusa na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się wznowienia sezonu, lecz pojawiają się pewne szacunki. Według stacji BBC UEFA chce, aby wszystkie spotkania (krajowe i europejskie) odbyły się do końca sierpnia.

Pomysł ten zostanie omówiony już 23 kwietnia, kiedy to odbędzie się wideokonferencja z udziałem Komitetu Wykonawczego UEFA. Wtedy też omówiona ma zostać kwestia rozegrania finałów Ligi Europy i Ligi Mistrzów. W tym kontekście padają daty odpowiednio 26 i 29 sierpnia.

Wspomniane źródło donosi także, że obecnie brane pod uwagę są dwa scenariusze dokończenia europejskich pucharów. Pierwszy z nich zakłada rozgrywanie meczów na wcześniejszych zasad, tj. poprzez dwa pojedynki. Z kolei w drugim wariancie o awansie miałoby decydować tylko jedno starcie, do którego doszłoby już po zakończeniu rozgrywek krajowych. Wówczas najprawdopodobniej bylibyśmy świadkami miniturniejów zorganizowanych w miastach, które zostały wybrane na gospodarzy finałów.

Jednocześnie warto wiedzieć, że podczas nadchodzącej wideokonferencji może zapaść decyzja o zgodzie na wcześniejsze zakończenie zmagań w ligach, jednak tylko i wyłącznie po wcześniejszej aprobacie ze strony władz UEFA.

Więcej na temat: UEFA Liga Mistrzów Liga Europy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Georginio Wijnaldum porozumiał się z nowym klubem?! Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy