Finał Ligi Mistrzów przesunięty na 29 sierpnia?!

Finał Ligi Mistrzów przesunięty na 29 sierpnia?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: BBC | UEFA

Jak podają angielskie media, jeden ze scenariuszy zakłada, że finał Ligi Mistrzów odbędzie się 29 sierpnia. Jednocześnie to najbardziej realna opcja.

Rozgrywki europejskie zatrzymały się na etapie 1/8 finału, z tym że w sytuacja w Lidze Mistrzów jest o wiele mniej skomplikowana niż w przypadku Ligi Europy. Cztery dwumecze zostały już rozstrzygnięte, podczas gdy w drugich rozgrywkach spod szyldu UEFA do rozegrania są wszystkie mecze rewanżowe, jak również dwa premierowe starcia: Interu z Getafe oraz Sevilli z Romą.

Z powodu pandemii koronawirusa na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się wznowienia sezonu, lecz pojawiają się pewne szacunki. Według stacji BBC UEFA chce, aby wszystkie spotkania (krajowe i europejskie) odbyły się do końca sierpnia.

Pomysł ten zostanie omówiony już 23 kwietnia, kiedy to odbędzie się wideokonferencja z udziałem Komitetu Wykonawczego UEFA. Wtedy też omówiona ma zostać kwestia rozegrania finałów Ligi Europy i Ligi Mistrzów. W tym kontekście padają daty odpowiednio 26 i 29 sierpnia.

Wspomniane źródło donosi także, że obecnie brane pod uwagę są dwa scenariusze dokończenia europejskich pucharów. Pierwszy z nich zakłada rozgrywanie meczów na wcześniejszych zasad, tj. poprzez dwa pojedynki. Z kolei w drugim wariancie o awansie miałoby decydować tylko jedno starcie, do którego doszłoby już po zakończeniu rozgrywek krajowych. Wówczas najprawdopodobniej bylibyśmy świadkami miniturniejów zorganizowanych w miastach, które zostały wybrane na gospodarzy finałów.

Jednocześnie warto wiedzieć, że podczas nadchodzącej wideokonferencji może zapaść decyzja o zgodzie na wcześniejsze zakończenie zmagań w ligach, jednak tylko i wyłącznie po wcześniejszej aprobacie ze strony władz UEFA.

Więcej na temat: UEFA Liga Mistrzów Liga Europy

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy