Fiorentina szuka następcy Dušana Vlahovicia. Postawi na polski duet?!

Fiorentina szuka następcy Dušana Vlahovicia. Postawi na polski duet?! fot. Nicolo Campo / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Fiorentina nawiązała kontakt z Arthurem Cabralem z FC Basel oraz Arkadiuszem Milikiem z Olympique'u Marsylia w celu prawdopodobnego wypełnienia przez jednego z nich luki po odejściu Dušana Vlahovicia do Juventusu - uważa Gianluca Di Marzio.

Drużyna ze Stadio Artemio Franchi wydaje się być już pogodzona z odejściem swojego najlepszego zawodnika. Świadczy o tym między innymi otworzenie się władz klubu na rozpoczęcie negocjacji z Juventusem w kontekście ustalenia warunków transferu reprezentanta Serbii.

Przedstawiciele „Violi” spodziewają się osiągnięcia porozumienia na tej płaszczyźnie w obliczu wcześniejszych braków reakcji agentów piłkarza na oferty nadesłane przez inne zespoły.

W zaistniałej sytuacji Fiorentina zdaje sobie także doskonale sprawę z faktu, że do końca trwających rozgrywek nie może jedynie polegać na sprowadzonym niedawno Krzysztofie Piątku i dlatego rozpoczęła gorączkowe poszukiwania prawdopodobnego następcy Dušana Vlahovicia.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że zespół z Florencji nawiązał kontakt już z dwoma głównymi kandydatami do zastąpienia blisko 22-letniego zawodnika w osobach Arthura Cabrala z FC Basel oraz Arkadiusza Milika z Olympique'u Marsylia.

Wspomniany dziennikarz uważa, że na chwilę obecną większym uznaniem władz ekipy ze Stadio Artemio Franchi cieszy się brazylijska gwiazda z szwajcarskich boisk.

„Viola” miała złożyć już za nią nawet ofertę w wysokości 14 milionów euro plus bonusy i czeka obecnie na ustosunkowanie się do niej przez „Czerwono-Niebieskich”.

23-letni zawodnik prezentuje się w trwających rozgrywkach rewelacyjnie za sprawą strzelenia aż 27 goli w 31 występach i dlatego też znajduje się nie tylko na celowniku Fiorentiny, ale i między innymi Barcelony, Newcastle United czy Atlético Madryt.

Z kolei reprezentant Polski nie prezentuje się na miarę oczekiwań w szeregach OM, ale mimo to przedstawiciele francuskiego klubu nie przejawiały do tej pory zdecydowanej chęci do przedwczesnego zakończenia z nim współpracy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] Ekstraklasa: Jedenastka sezonu 2021/2022 według Instata [CIES] OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Patryk Makuch w Cracovii. Rekord sprzedażowy Miedzi Legnica OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok OFICJALNIE: Nené w Jagiellonii Białystok

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy