Fiorentina wytypowała następcę Drągowskiego. Polak chce do Anglii!

Fiorentina wytypowała następcę Drągowskiego. Polak chce do Anglii!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Tuttomercatoweb

Bartłomiej Drągowski coraz bardziej skłania się ku transferowi do Premier League, gdzie zainteresowane nim są Bournemouth i Southampton.

Kariera byłego bramkarza Jagiellonii w końcu zdaje się nabierać tempa, ale wątpliwe, by pozostał on w Fiorentinie. „Gigliati” przez długi czas ograniczali rolę Polaka w zespole jedynie do rezerwowego, co wywoływało u niego sporą frustrację. Przełomowe okazało się ostatnie pół roku, które spędził na wypożyczeniu w Empoli. Świetna forma skłoniła florentczyków do zaoferowania mu pozycji pierwszego golkipera, Drągowski ma jednak co do tego wątpliwości.

Wraz ze wzrostem znaczenia dla zespołu, wzrosnąć miały także zarobki zawodnika, lecz rozmowy w tej sprawie nie przebiegają najlepiej. „Tuttomercatoweb” twierdzi, że 21-latek nie zamierza tracić zbyt dużo czasu i coraz bardziej skłania się ku wyprowadzce. W swoich szeregach chcą go angielskie Bournemouth oraz Southampton.

Oba kluby obserwowały poczynania golkipera na boiskach Serie A i widzą w nim wzmocnienie swoich składów. Są one gotowe zapłacić około 15 milionów euro, by Fiorentina zezwoliła na jego odejście, a „Viola” jest gotowa przyjąć taką zapłatę.

Florentczycy chcą zatrzymać bramkarza, ale zapewnili, że to w głównej mierze zależy od niego samego. Widząc jednak, że Drągowski poważnie myśli o wyprowadzce, rozpoczęto już poszukiwania jego następcy. Na tego wytypowano Mattię Perina, który ostatni sezon spędził w Juventusie, gdzie pełnił rolę zastępcy Wojciecha Szczęsnego. Choć godził się na rolę rezerwowego, teraz uznał, że chce spróbować swoich szans w klubie, w którym mógłby grać pierwsze skrzypce.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy