Flávio Paixão po wygranej Lechii Gdańsk: On musi grać dla reprezentacji Polski

Flávio Paixão po wygranej Lechii Gdańsk: On musi grać dla reprezentacji Polski fot. Marcin Gadomski / PressFocus
Źródło: TVP Sport

Lechia Gdańsk nie dała dzisiaj szans Akademiji Pandew. W pierwszym spotkaniu premierowej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy przedstawiciel Ekstraklasy wygrał 4:1, a trzy gole strzelił Flávio Paixão. Następnie udzielił wywiadu.

Po kilku minutach nie było wiadomo, czy zawody nie zostaną definitywnie przerwane. Na trybunach doszło do bójki i w związku z tym kibice otrzymali stosowne ostrzeżenie. Przerwa trwała ponad 20 minut.

Kiedy na murawę wróciły obie jedenastki, piłkarze Lechii Gdańsk bardzo szybko odzyskali koncentrację i po pierwszej połowie prowadzili już 3:0. Dwie bramki zdobył Flávio Paixão, dodatkowo asystując przy trafieniu Łukasza Zwolińskiego.

W 66. minucie Portugalczyk skompletował hat-tricka.

Goście honorowego gola strzelili dopiero pod sam koniec spotkania.

Paixão nie ukrywa zadowolenia z wyniku, ale podkreśla, że w rewanżu należy zachować czujność.

– Praca, wiara, pewność siebie. Najważniejsza zawsze jest drużyna. Osiągnęliśmy pierwszy cel, jakim było zwycięstwo. Mamy 4:1 – rozpoczął w rozmowie z TVP Sport.

– Dzisiaj było to 4:1. Widać, że ta drużyna ma dobry kontratak. Musisz być bardzo skoncentrowany, bo jedna bramka i to może być kompletnie inny mecz – oznajmił, wystawiając laurkę klubowemu koledze.

– Dla mnie Kałuziński był dzisiaj najlepszy na boisku. Musi grać za granicą, w Europie. Jestem pewny, że on musi grać dla reprezentacji Polski – zauważył.

19-letni Jakub Kałuziński rozegrał pełne 90 minut, imponując pewnością siebie w środku pola.