Fortuna Düsseldorf jedną nogą w Bundeslidze! Zdeklasowali Bochum [WIDEO]

2024-05-23 22:31:59; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Viaplay

Fortuna Düsseldorf w pierwszym meczu w ramach baraży o udział w Bundeslidze wygrała aż 3:0 z VfL Bochum.

Fortuna Düsseldorf objęła prowadzenie już w 13. minucie po samobójczym trafieniu Philippa Hofmanna. Przez większą część meczu to ona atakowała, ale z czasem skupiła się na kontratakach. Na podwyższenie prowadzenia trzeba było czekać do 64. minuty. Natomiast już osiem minut później Yannik Engelhardt dobił drużynę gospodarzy i trafił na 3:0.

Taki wynik sprawia, że przed rewanżem Fortuna ma komfort. Jeśli ta drużyna wróci do elity, będzie to powrót po czterech latach. W sezonie 2019/2020 spadli rzutem na taśmę, a ich kosztem po zwycięstwie w ostatnim meczu utrzymał się Werder Brema, który musiał jeszcze rozegrać mecz barażowy.

Co ciekawe, Bochum przed ostatnią kolejką tego sezonu było w dobrej pozycji, ponieważ miało trzy punkty przewagi nad Unionem Berlin, który był na miejscu oznaczającym baraże. Stołeczni jednak mecz wygrali, Bochum uległo Werderowi 1:4 i to były zespół Jacka Góralskiego gra w barażach o utrzymanie ze względu na gorszy bilans bramkowy. Oba mecze z Unionem wygrali, jednak w Bundeslidze liczy się właśnie bilans bramkowy.

Cały mecz na ławce spędził bramkarz Karol Niemczycki w zespole Fortuny Düsseldorf.