Francesco Acerbi zaoferowany dwóm włoskim gigantom. Może zastąpić klubową legendę

Francesco Acerbi zaoferowany dwóm włoskim gigantom. Może zastąpić klubową legendę fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Francesco Acerbi gotowi się do opuszczenia Lazio w letnim oknie transferowym. Jego usługi zostały zaoferowane Juventusowi oraz Interowi Mediolan - przekonuje Nicolò Schira.

Włoch od lat uchodzi za jednego z najlepszych stoperów w całej Serie A, ale mimo to dopiero w wieku 30 lat zmienił klub na taki, który umożliwił mu w dłuższej perspektywie występy w europejskich pucharach.

Francesco Acerbi w Milanie spędził tylko sezon i przez ten czas zagrał w Lidze Mistrzów dwa razy. Odkąd w połowie 2018 roku trafił do Lazio, przybyło mu doświadczenia w rozgrywkach organizowanych przez UEFA.

Wysoka forma oraz regularność zostały także dostrzeżone przez Roberto Manciniego, dzięki czemu pojechał on na EURO 2020 i zdobył złoty medal. Po odejściu z kadry narodowej Giorgio Chielliniego to najprawdopodobniej on zajmie jego miejsce.

Okazuje się, że 34-latek może zastąpić defensora także w klubie. Jak donosi bowiem Nicolò Schira, Acerbi został zaoferowany Juventusowi. Przy okazji usługi piłkarza zaproponowano Interowi Mediolan, który prowadzi dobrze mu znany Simone Inzaghi.

Jak podkreśla dziennikarz, dla obu ekip autor trzech goli i dwóch asyst w trwającym sezonie nie stanowi priorytetu, ale nie można wykluczyć, że ostatecznie jedna z nich zdecyduje się na angaż kluczowego zawodnika Lazio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy