Gareth Bale może zapomnieć o wielkich zarobkach. Ujawniono wartość kontraktu Walijczyka

Gareth Bale może zapomnieć o wielkich zarobkach. Ujawniono wartość kontraktu Walijczyka fot. Photo Works / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Athletic

Gareth Bale poinformował o wyborze oferty i kontynuowaniu kariery piłkarskiej w Los Angeles FC. Reprezentant Walii nie zainkasuje z tego tytułu zbyt duże liczby pieniędzy - przekonuje „The Athletic”.

Wywalczenie pierwszego od 64 lat awansu przed kadrę „Smoków” na Mistrzostwa Świata sprawiło, że doświadczony skrzydłowy odłożył na bok rozważania o zakończeniu profesjonalnej kariery i skupił się na znalezieniu nowego pracodawcy, który zagwarantuje mu przede wszystkim regularną grę do momentu rozpoczęcia katarskiego turnieju pod koniec bieżącego roku.

Blisko 33-letni zawodnik nie narzekał na brak propozycji i spośród nich zaakceptował dość niespodziewanie ofertę złożoną mu przez Los Angeles FC.

Gareth Bale nie podpisał jeszcze formalnie kontraktu z amerykańską drużyną, ale zakomunikował w mediach społecznościowych kontynuowanie przygody z futbolem w szeregach ekipy z Major League Soccer.

Reprezentant Walii przy wyborze tego zespołu nie kierował się z całą pewnością liczbą możliwych do zainkasowania pieniędzy, ponieważ nie otrzymał w klubie statusu Designated Player, czyli gracza mogącego zarabiać więcej od wyznaczonego limitu przez organizatorów rozgrywek.

Taką pozycją w amerykańskim klubie mogą się pochwalić Carlos Vela i Brian Rodríguez.

Tym samym doświadczony skrzydłowy poszedł na znaczące ustępstwa, ponieważ na mocy wygasającej umowy z Realem Madryt zgarniał ponad 30 milionów euro brutto rocznie.

Z kolei teraz „The Athletic” przekonuje, że Bale otrzyma na mocy wypracowanego kontraktu do 30 czerwca 2023 roku zaledwie 1,5 miliona euro (1,6 miliona dolarów).

Zapewne w przyszłości będzie mógł liczyć na zwiększenie pobieranego wynagrodzenia w przypadku aktywacji opcji przedłużenia współpracy, która została umieszczona w porozumieniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy