Gattuso selekcjonerem reprezentacji Polski? Był taki pomysł!

Gattuso selekcjonerem reprezentacji Polski? Był taki pomysł! fot. Napoli
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Kiss Kiss

Zbigniew Boniek przyznał w rozmowie z „Radio Kiss Kiss”, że przed zatrudnieniem Jerzego Brzęczka rozważał kandydaturę Gennaro Gattuso na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

42-letni szkoleniowiec poprowadził w ostatnim czasie Napoli do odniesienia niezwykle ważnych prestiżowych zwycięstw nad Lazio oraz Juventusem. Te rezultaty sprawiły, że sytuacja panująca wokół klubu nieznacznie się polepszyła, co daje nadzieję na udaną drugą część trwających rozgrywek w wykonaniu drużyny Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika.

Nas szczególnie może cieszyć wzrastająca forma obu naszych reprezentantów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

Zbigniew Boniek przyznał w rozmowie z „Radio Kiss Kiss”, że Gennaro Gattuso mógł już wcześniej nawiązać współpracę z wspomnianymi zawodnikami, ponieważ znajdował się na jego liście kandydatów mogących objąć stery nad reprezentacją Polski po rozstaniu z Adamem Nawałką.

- Dokonałem wyboru dwóch selekcjonerów i zawsze pochodzili oni z Polski. Oczywiste dla mnie jest, że reprezentację powinien trenować ktoś, kto posługuje się tym samym językiem, co zawodnicy. Biorąc jednak pod uwagę zagranicznego trenera, myślałem o De Biasim, który trenował Albanię oraz Gattuso, ale nigdy z nim o tym nie rozmawiałem. Znałem go jako zawodnika i kibicowałem mu. To prawdziwy mężczyzna, który nie boi się powiedzieć, co myśli i to nas łączy - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ostatecznie zdecydował się postawić na Jerzego Brzęczka.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy