Gdzie kolejne finały Ligi Mistrzów? Są zdecydowani faworyci!

Gdzie kolejne finały Ligi Mistrzów? Są zdecydowani faworyci! fot. Landscapes of England - www.landscapesofengland.co.uk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AP News

UEFA już za niecałe trzy tygodnie wybierze miasta-gospodarzy finałów Ligi Mistrzów w kolejnych latach, ale już teraz wyznaczeni są zdecydowani faworyci.

Finał europejskich pucharów to zawsze wielkie wydarzenie nie tylko dla kibiców drużyn w nich występujących. Gospodarze tych wielkich spotkań także mogą poczuć wyjątkową atmosferę i wykorzystać to wydarzenie do promocji obiektu, na którym rozegrany zostanie wielki mecz, oraz całego miasta. Polakom nie jest już to obce, ponieważ w 2015 roku na PGE Narodowym w Warszawie gościliśmy finał Ligi Europy i podobnie będzie w przyszłym roku, kiedy drugi najważniejszy klubowy turniej w Europie rozstrzygnie się w Gdańsku na Stadionie Energa.

Już wkrótce dowiemy się, kto zorganizuje wielkie finały najbardziej elitarnych europejskich rozgrywek - Ligi Mistrzów. Na przyszły rok wyznaczono Stambuł i tamtejszy Stadion Olimpijski im. Atatürka, ale UEFA powoli szykuje się do wybiegnięcia bardziej w przyszłość i wybrania gospodarzy kolejnych trzech finałów.

Według informacji podawanych przez „AP News”, głównym faworytem do organizacji finału w 2021 roku jest Sankt Petersburg. Nominalna pojemność Gazprom Areny wynosi ponad 56 tysięcy widzów, czyli mniej niż Stadionu Narodowego w Warszawie, który może pomieścić ponad 58 tysięcy kibiców. Rosyjski obiekt ma jednak o tyle przewagę, że na większe spotkania może zwiększyć swoją pojemność do ponad 64 tysięcy, co zaprezentowano już podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata. Z okazji finału Ligi Mistrzów na trybunach może jednak zasiąść nawet 64 tysiące osób.

W kolejnych latach planowana jest za to powtórka z rozrywki, bowiem gospodarzami miałyby być Allianz Arena w Monachium oraz Wembley Stadium w Londynie. Ten pierwszy gościł najważniejszy mecz europejskiej piłki w 2012 roku, natomiast na legendarnym Wembley rozegrano finały w 2011 i 2013 roku. Tym razem wybór tego obiektu nie jest zupełnie przypadkowy, a można powiedzieć, że jest wręcz symboliczny. Na 2023 roku przypada okrągła 100. rocznica powstania oryginalnego Wembley Stadium i UEFA planuje wspomóc Anglików w obchodach tego wydarzenia.

Miasta-gospodarzy finałów Ligi Mistrzów poznamy 24 września. Wtedy to w Lublanie spotkają się członkowie Komitetu Wykonawczego UEFA i to oni podejmą ostateczną decyzję.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy