Gian Piero Gasperini w wymianie zdań z Cristiano Ronaldo: Powiedziałem mu, żeby szedł do diabła | Portugalczyk wyśrubował rekordy fot. kivnl / Shutterstock.com
Źródło: Sky Sport Italia | UEFA

Gian Piero Gasperini, trener Atalanty, zdradził, co powiedział Cristiano Ronaldo w przerwie meczu z Manchesterem United (2:2). Portugalczyk zdobył obie bramki dla angielskiej ekipy i wyśrubował rekordy rozgrywek UEFA.

Bergamczycy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem ostatnie słowo należało do Cristiano Ronaldo. Atakujący doprowadził do wyrównania w doliczonym czasie gry pierwszej oraz drugiej połowy. Przy premierowym trafieniu wykończył on akcję zespołową, a w drugim przypadku uderzył z woleja sprzed szesnastki.

Gdy oba zespoły schodziły na przerwę, Portugalczyk urządził sobie pogawędkę z Gian Piero Gasperinim. Trener włoskiej ekipy opowiedział o kulisach spotkania z portugalską gwiazdą.

– Znaleźli się tacy, którzy nazwali go problemem. Wyobraź sobie, że Ronaldo to twój problem… Rzadko kiedy strzela niecelnie, połowa prób kończy się golem, a reszta jest obroniona. Powiedziałem mu coś po włosku, ale ocenzuruję to na potrzeby telewizji. Powiedziałem mu, „żeby gdzieś poszedł”… – wyznał Włoch.

Cristiano Ronaldo po czterech kolejkach fazy grupowej Ligi Mistrzów na swoim koncie ma już pięć trafień. Z tej okazji UEFA podsumowała rekordy Portugalczyka:

Najwięcej występów w rozgrywkach klubowych UEFA (wraz z Ikerem Casillasem): 188

Najwięcej goli w rozgrywkach klubowych UEFA: 142

Najwięcej goli w Lidze Mistrzów UEFA : 139

Najwięcej goli w jednym sezonie Ligi Mistrzów UEFA: 17 (2013/2014)

Najwięcej goli w fazie pucharowej Ligi Mistrzów UEFA: 67

Najwięcej występów w Lidze Mistrzów UEFA : 180

Najwięcej występów w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA : 97

Najwięcej zwycięstw w finale Ligi Mistrzów UEFA: 5

Jedyny zawodnik, który strzelił gola w trzech finałach Ligi Mistrzów UEFA

Jedyny zawodnik, który strzelił gola we wszystkich sześciu meczach w grupie Ligi Mistrzów UEFA

Jedyny zawodnik, który strzelił gola w 11 meczach Ligi Mistrzów UEFA z rzędu

Jedyny zawodnik, który strzelił dziesięć goli przeciwko jednemu klubowi w Lidze Mistrzów UEFA (Juventus)

Najwięcej nagród indywidualnych w rozgrywkach klubowych UEFA: 4

Najwięcej nominacji do Drużyny Roku użytkowników UEFA.com : 15 (2004, 2007-2020)

Najwięcej turniejów finałowych EURO : 5

Najwięcej występów w turnieju finałowym EURO : 25

Najwięcej występów na EURO (włącznie z kwalifikacjami) : 60

Najwięcej goli w finałach EURO : 14

Najwięcej goli na EURO (wliczając w kwalifikacjach) : 45

Największa liczba turniejów ze zdobytą bramką: 5

Jedyny gracz, który strzelił trzy gole na więcej niż jednym turnieju EURO: 2012, 2016, 2020