Giorgio Chiellini podejmie się też pracy poza boiskiem?! „Złożę mu propozycję na początku czerwca”

Giorgio Chiellini podejmie się też pracy poza boiskiem?! „Złożę mu propozycję na początku czerwca” fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Tuttosport

Prezydent włoskiej federacji piłkarskiej (FIGC) Gabriele Gravina ujawnił, że w niedalekiej przyszłości przedstawi propozycję pracy Giorgio Chielliniemu w ogólnokrajowym stowarzyszeniu.

Przed paroma tygodniami środkowy obrońca obwieścił, że definitywnie kończy przygodę z futbolem na poziomie reprezentacyjnym. Z kolei w sobotę rozegrał ostatnie spotkanie w barwach Juventusu i tutaj też zachodzi pewne prawdopodobieństwo, że zawodnik pokrótce zawiesi buty na kołku.

Media z Półwyspu Apenińskiego sugerują jednak, że 37-latek przystał na ofertę od klubu Major League Soccer, więc profesjonalna przygoda z futbolem może mieć swój ciąg dalszy.

1 czerwca legendarny zawodnik „Starej Damy” rozegra swoje ostatnie 117. spotkanie w reprezentacji Italii na Wembley. To dla Chielliniego symboliczne miejsce, w którym sięgnął z drużyną narodową po Mistrzostwo Europy podczas EURO 2020.

Szef włoskiej federacji zapowiedział, że tuż po zaplanowanym sparingu chce przedstawić piłkarskiemu weteranowi propozycję pracy w jego strukturach.

– Zaraz po zakończeniu meczu z Argentyną poproszę go, aby przybył do mnie w sprawie oferty pracy. Giorgio ma predyspozycje, aby stać się jednym z najbardziej oświeconych szkoleniowców we włoskiej piłce - stwierdził prezydent włoskiej federacji piłkarskiej.

– Wygląda na poważnego i gotowego do wyzwań człowieka, który ma dobre obeznanie w dziedzinie dynamiki zachowań w relacjach międzyludzkich i gospodarczych. Każdy, kto chce podjąć się współpracy z nim, dokona świetnego wyboru. W tej sprawie sam będę się z nim kontaktował – dodał.

Lewonożny stoper na swoim liczniku w „Juve” zgromadził 561 występów we wszystkich rozgrywkach, dokładając 36 trafień i 25 asyst. Od 2005 roku sięgał z zespołem po 19 krajowych trofeów, z czego dziewięć stanowią tytuły mistrzowskie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy