GKS Katowice na zakupach w Skandynawii. Zabiega o skrzydłowego

2025-08-26 23:05:20; Aktualizacja: 3 godziny temu
GKS Katowice na zakupach w Skandynawii. Zabiega o skrzydłowego Fot. Mateusz Sobczak / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Goal.pl

GKS Katowice zabiega o sprowadzenie Emana Markovicia z IFK Göteborg - poinformował Piotr Koźmiński z Goal.pl.

Zespół prowadzony przez Rafała Góraka nie rozpoczął najlepiej bieżących zmagań i po dotychczas sześciu rozegranych meczach ze zgromadzonymi czterema punktami plasuje się na pierwszym miejscu oznaczającym spadek do I ligi.

W związku z tym przedstawiciele GKS-u Katowice postanowili jeszcze rozejrzeć się na rynku za wzmocnieniami. W ten sposób na ich radarze wylądował Eman Marković z IFK Göteborg, o czym poinformował Piotr Koźmiński z Goal.pl.

Były juniorski reprezentant Norwegii, posiadający też obywatelstwo Bośni i Hercegowiny, jest związany z obecnym pracodawcą tylko do końca bieżącego roku kalendarzowego, więc wyciągnięcie go nie będzie wiązało się z poniesieniem zbyt dużych kosztów.

Ponadto sam 26-letni skrzydłowy jest z pewnością otwarty na zmianę otoczenia, ponieważ nie odgrywa pierwszoplanowej roli w szwedzkiej drużynie, w której został odstawiony na boczny tor na początku lipca. Od tego czasu nie załapał się ani razu do kadry meczowej.

Jego dorobek z trwających rozgrywek zamyka się na trzech trafieniach i pięciu asystach w 19 występach.