Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje

2024-05-17 22:00:47; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Fot. USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: sport.tvp.pl

Legia Warszawa chce poważnie wzmocnić kadrę na przyszły sezon i dlatego szuka wzmocnień. Tym razem na celowniku drużyny Gonçalo Feio znalazł się jednokrotny reprezentant USA, Duncan McGuire - informuje Piotr Kamieniecki ze sport.tvp.pl. Ruszyły negocjacje transferowe.

Legia Warszawa wprawdzie nie zrealizowała celu na obecny sezon, jakim było mistrzostwo Polski, ale nadal może awansować do europejskich pucharów. Nadzieję w tej sprawie pojawiła się po triumfie przeciwko Lechowi Poznań (2-1).

Teraz to drużyna zlokalizowana przy Łazienkowskiej rozdaje karty. Jeśli wygra dwa najbliższe starcia, to ma nawet szansę na ponowne wicemistrzostwo Polski. Tu musi jednak liczyć na potknięcie Śląska Wrocław.

W razie wzięcia udziału w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy trener Feio dostanie duże wsparcie w postaci transferów. W mediach pojawiają się informacje, że Legia jest w stanie przeznaczyć na wzmocnienia kilka milionów euro, a priorytet stanowi nowy napastnik.

Padały ostatnio takie nazwiska jak między innymi Erik Expósito, Eftimis Kuluris czy Kilian Corredor. Teraz dołącza do nich również Duncan McGuire z Orlando City - donosi Piotr Kamieniecki ze sport.tvp.pl.

Zdaniem dziennikarza zainteresowanie usługami atakującego jest naprawdę bardzo poważne. Do tego stopnia, że Amerykanie zostali już poinformowani o chęci transferu. Ruszyły zresztą negocjacje, które dają nadzieje na finalizację ruchu.

Przedstawiciel rocznika 2001 pierwsze kroki stawiał w Creighton Preparatory School oraz Elkhorn SC. Do Orlando City trafił z kolei w ramach draftu w grudniu 2022 roku.

Obecny sezon w jego wykonaniu to 14 meczów i sześć bramek. Duncan McGuire to jednokrotny reprezentant USA, którego umowa wygasa 31 grudnia 2024 roku, a zatem jest do wzięcia za rozsądne pieniądze.