Gonçalo Feio triumfuje. Cel Motoru Lublin osiągnięty [OFICJALNIE] [WIDEO]

Gonçalo Feio triumfuje. Cel Motoru Lublin osiągnięty [OFICJALNIE] [WIDEO] fot. Wojciech Szubartowski / PressFocus

Motor Lublin awansował do I ligi, pokonując w finale baraży Stomil Olsztyn po konkursie rzutów karnych.

Stomil Olsztyn zakończył sezon zasadniczy II ligi z dorobkiem 57 punktów, co dało mu czwarte miejsce w tabeli. Motor zdobył ich 55 i finiszował na szóstej lokacie. W półfinale baraży olsztynianie pokonali Wisłę Puławy 3:1. Lublinianie po dogrywce zwyciężyli z Kotwicą Kołobrzeg 2:1.

W niedzielnym finale rozgrywanym na stadionie w Olsztynie pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy gola dla przyjezdnych strzelił Filip Wójcik.

W 67. minucie Stomil wyrównał. Konkretnie rzecz ujmując, uczynił to Karol Żwir. Wszystko zapoczątkował fatalny błąd w środkowej części boiska Przemysława Szarka. Zdobywcy bramki asystował Piotr Kurbiel.

Remis po regulaminowym czasie oznaczał dogrywkę, ale i ta nie przyniosła rozstrzygnięcia. O awansie do I ligi decydował konkurs rzutów karnych.

Jedenastki lepiej wykonywali piłkarze Motoru. Po drugiej stronie nie wykorzystali ich Kurbiel oraz Werick Caetano, którzy strzelili nad bramką.

Lublinianie wchodzą na zaplecze Ekstraklasy razem z Polonią Warszawa oraz Zniczem Pruszków, które wcześniej uzyskały bezpośredni awans.

Sukces osiągnęli pod wodzą Gonçalo Feio. Gdy Portugalczyk obejmował drużynę we wrześniu, ta znajdowała się w strefie spadkowej drugoligowej tabeli.