Gorąco po porażce Legii Warszawa w Pucharze Polski. „Pakuj zabawki i zmieniaj klimat” fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info | Legia Warszawa [Twitter]

Legia Warszawa już na etapie 1/8 finału Pucharu Polski odpadła z Koroną Kielce. Kibice stołecznej drużyny są wściekli, co widać po wpisach w internecie. Wielu z nich uważa, że czas Kosty Runjaicia przy Łazienkowskiej dobiega końca.

Już w grudniu wiadomo, że Legia Warszawa nie obroni tytułu zdobywcy Pucharu Polski. Wicemistrzowie kraju dość nieoczekiwanie odpadli na etapie 1/8 finału z Koroną Kielce.

Przyjezdni ze stolicy już w 17. minucie stracili gola. Wynik wyrównali w 42. minucie za sprawą trafienia Tomáša Pekharta, który przerwał w końcu strzelecką posuchę. Więcej bramek w regulaminowym czasie gry nie padło.

Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była dogrywka. Gdy wydawało się już, że dojdzie do rzutów karnych, to gospodarze celebrowali kluczową bramkę, dającą im awans.

Korona Kielce drugi raz w tym sezonie pokrzyżowała pucharowe plany klubu z Łazienkowskiej - w 1/16 finału podopieczni Kamila Kuzery pokonali trzecioligowe rezerwy „Wojskowych”.

Kibice Legii nie przyjęli najlepiej tej środowej porażki, co było widać już na trybunach Suzuki Arena. Gorąco zrobiło się w mediach społecznościowych, gdzie spora grupa stawia krzyżyk na trenerze warszawskiej drużyny.

„Chrzani gorzej niż schyłkowy Berg. Nie da się tego czytać”, „Runjaić akurat szuka zawsze wymówek na konferencji. Dzięki za wszystko, ale czas na nowego trenera”, „Jestem rozczarowany Pana decyzjami i co? I g**no, bo ja na to realnego wpływu nie mam”, „4 mecze o posadę? Być może”, „Coś czuję że jeśli do tego »wybitnego« osiągnięcia z dzisiaj/wczoraj dołożymy odpadnięcie z LK i jeszcze wpadną ze 2 remisy w lidze przy wygranych czołówki to, jak niemal, co roku szukamy trenera…i tak w kółko…”, „Pakuj zabawki i zmieniaj klimat. Dzięki za wszystko. Wystarczy” - piszą po publikacją z wywiadem niemieckiego szkoleniowca rozwścieczeni kibice.

Runjaić podpadł już przed startem spotkania. Pierwszy podany oficjalny skład na mecz z Koroną Kielce uwzględniał w podstawowej jedenastce Igora Strzałka. Na chwilę przed pierwszym gwizdkiem trener dokonał korekty i zastąpił 19-latka Maciejem Rosołkiem.

52-latek pracuje w Legii od lipca 2022 roku. Od tego momentu poprowadził jej zespół w 70 spotkaniach, notując 42 zwycięstwa, 15 remisów i 13 porażek.

***

Puchar Polski: Kontrowersyjna zmiana w pierwszym składzie Legii Warszawa. Kibice są wściekli [OFICJALNIE]