Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer

2023-02-07 00:09:00; Aktualizacja: 1 rok temu
Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Sportowefakty.wp.pl

Górnik Zabrze jest na dobrej drodze do sprowadzenia Daisuke Yokoty, 22-letniego triumfatora łotewskiej ekstraklasy - informują Sportowefakty.wp.pl.

Podopieczni Bartoscha Gaula po wznowieniu rozgrywek przegrali z Cracovią 0:2 i zremisowali z Lechią Gdańsk 1:1. Te wyniki doprowadziły klubowe władze do decyzji o dokonaniu premierowe wzmocnienia.

Jako pierwszy tej zimy do „Trójkolorowych” dołączy bardzo wszechstronny zawodnik. Według Sportowefakty.wp.pl wybór padł na Daisuke Yokotę, który od połowy 2018 roku przebywa w Europie.

Nominalny prawy pomocnik, który odnajduje się jako rozgrywający czy środkowy pomocnik, ma za sobą pobyt w niemieckich FSV Frankfurt oraz FC Carl Zeiss Jena, a od trzech lat oglądamy go w barwach Valmiery.

22-latek na łotewskich boiskach radzi sobie całkiem nieźle. Jego łączny bilans w tamtejszej ekstraklasie to 58 meczów, osiem goli i 12 asyst.

Lewonożny piłkarz testy medyczne ma już za sobą, a oficjalna prezentacja planowana jest na środę. Będzie to transfer definitywny.

Na angaż Yokoty nalegał Gaul, który zna go z występów w Niemczech.

Jednocześnie niepewna wciąż jest przyszłość pożądanego przez Amerykanów Szymona Włodarczyka.

Górnik Zabrze w tej chwili plasuje się na trzynastej pozycji w Ekstraklasie.