Górnik Zabrze postraszył Legię Warszawa. Siedem goli w sparingu

Górnik Zabrze postraszył Legię Warszawa. Siedem goli w sparingu fot. FotoPyK
Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze pokonał w towarzyskim spotkaniu GKS Tychy 5:2.

Oba zespoły zdecydowały się spożytkować trwającą przerwę na mecze reprezentacji i zmierzyły się ze sobą w sobotę w ramach meczu sparingowego.

Jan Urban nie mógł skorzystać z usług kilka zawodników, którzy zostali powołani do swoich kadr narodowych. Na zgrupowania udali się Adrián Kaprálik (Słowacja U-21), Erik Janža (Słowenia), Dominik Szala i Aleksander Tobolik (obaj Polska U-18).

Natomiast goście musieli obyć się bez Macieja Kikolskiego. Bramkarz otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 20.

Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmiał o godzinie 11:00, a strzelanie już w 12. minucie rozpoczął Daniel Rumin. Zawodnik GKS-u Tychy otworzył wynik spotkania.

Gospodarze odpowiedzieli jednak błyskawicznie trafieniem autorstwa Pawła Olkowskiego z 16. minuty rywalizacji. Remis utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po przerwie podopieczni Jana Urbana udowodnili swoją wyższość nad niżej notowanym rywalem, zdobywając bramki w 52., 54. oraz 67. minucie. Piłkę do siatki kierowali Sōichirō Kōzuki i Piotr Krawczyk, a niefortunną interwencję zaliczył ponadto Jakub Tecław, pokonując własnego golkipera.

W 85. minucie gola na 4:2 z rzutu karnego strzelił Wiktor Żytek, a chwilę później ostateczny rezultat sparingowego spotkania ustalił Lawrence Ennali.

Teraz Górnik Zabrze rozpocznie przygotowania do hitowego starcia przeciwko Legii Warszawa, które odbędzie się 1 kwietnia o godzinie 20:00. „Trójkolorowi” plasują się obecnie na siódmej pozycji w tabeli Ekstraklasy ze stratą zaledwie pięć punktów do trzeciego Rakowa Częstochowa.

Z kolei GKS Tychy pod wodzą Dariusza Banasika jest jedną z rewelacji bieżących rozgrywek I ligi. Zajmuje trzecie miejsce w stawce za plecami Lechii Gdańsk i Wisły Kraków. W ostatnich tygodniach tyszanie odnotowują jednak kryzys formy. Wygrali bowiem tylko jedno z pięciu poprzednich starć w lidze (przeciwko Wiśle Kraków), przegrywając przy tym trzykrotnie (z Chrobrym Głogów, Arką Gdynia oraz Górnikiem Łęczna).

Składy:

Górnik Zabrze: Szromnik; Barczak (63' Sekulić), Szcześniak (46' Janicki), Kostas, Siplak, Kōzuki (83' Olkowski), Świerkot (46' Pacheco), Kosiba (46' Rasak), Olkowski (63' Ennali), Czyż, Krawczyk.

GKS Tychy (wyjściowy): Kostrzewski; Dijaković, Nedić, Budnicki, Połap, Wojtuszek, Kurturan, Błachewicz, Julius, Rumin, Śpiączka.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Leicester City dopięło swego! Błyskawiczny powrót do Premier League stał się faktem [OFICJALNIE] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] Albert Rudé nie powstrzymał emocji. Co za reakcja po bramce Wisły Kraków [WIDEO] „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony „Powinni zapakować go w karton z kokardką i wysłać”. Dziennikarz bez ogródek o piłkarzu FC Barcelony Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” Liverpool wybrał nowego trenera. „Here we go!” OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu OFICJALNIE: Bartosz Białkowski odchodzi z klubu Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Jan Faberski z bramką dla Ajaksu Amsterdam U-18. Polak pomógł w zwycięstwie z Feyenoordem Rotterdam [WIDEO] Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów” Dawid Szulczek nie dla tego klubu? „Nie ma żadnych rozmów”