Górnik Zabrze wykupi skrzydłowego za 300 tysięcy euro?! Jego klub powoli zaczyna żałować

Górnik Zabrze wykupi skrzydłowego za 300 tysięcy euro?! Jego klub powoli zaczyna żałować fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info | Der Westen

Górnik Zabrze latem będzie mógł wykupić Sōichirō Kōzukiego. Schalke powoli zaczyna żałować niskiej klauzuli, zawartej w kontrakcie Japończyka.

Daisuke Yokota w zimowym oknie przeniósł się z Górnika Zabrze do KAA Gent. Kwota transakcji wyniosła dwa miliony euro, co pozwoliło mocno podreperować klubowy budżet. W jego miejsce pozyskano natomiast Sōichirō Kōzukiego.

23-latek, który zapowiadał się na duży talent, nie miał zbyt wielkich szans na regularne występy w barwach Schalke. Z tego powodu otrzymał zgodę na przeprowadzkę.

Choć były obawy związane z tym ruchem, to skrzydłowy do tej pory spisuje się pod batutą Jana Urbana całkiem dobrze. W sześciu dotychczasowych starciach strzelił jednego gola i do tego zanotował też jedną asystę.

Szczególnie ważne było tarafienie Kōzukiego w derbowym starciu z Ruchem Chorzów (2-0).

Niemieckie media zastanawiają się zatem na temat przyszłości Japończyka. Pojawiły się nawet głosy, że Schalke powoli zaczyna żałować niskiej klauzuli wykupu, zawartej w kontrakcie piłkarza. Ta wynosi raptem 300 tysięcy euro.

Transfer czasowy obowiązuje do 31 grudnia 2024 roku, a zatem Górnik ma w tej sprawie jeszcze czas. Jednak nie ma złudzeń, że jeśli skrzydłowy utrzyma impet, to przedstawiciel Ekstraklasy pomimo kłopotów finansowych zrobi wszystko, by pozyskać tego zawodnika na stałe do siebie.

Kōzuki to były reprezentant Japonii do lat 19.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy