2024-08-02 22:45:32; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Górnik Zabrze z pierwszym zwycięstwem! Były piłkarz Pogoni Szczecin został jej... katem [WIDEO] Fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Górnik Zabrze w trzeciej kolejce Ekstraklasy na własnym stadionie pokonał Pogoń Szczecin 1-0 po bramce, którą w 83. minucie zdobył były gracz przyjezdnych Luka Zahovič.

Piątkowe starcie polskiej Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Pogonią Szczecin zapowiadało się naprawdę nieźle. Podopieczni trenera Jana Urbana mieli nadzieję na zanotowanie pierwszego zwycięstwa w nowym sezonie, natomiast przyjezdni liczyli na swój drugi triumf w trwających rozgrywkach.

Pierwsza odsłona upłynęła nam pod znakiem bezbramkowego remisu. Co prawda obie strony próbowały w niej swojego szczęścia, lecz do sukcesu zawsze im czegoś brakowało. W szeregach Górnika na samym początku dobrą okazję zmarnował Lukáš Ambros. Szczecinianie natomiast zagrozili rywalom po sprytnym strzale Kacpra Łukasiaka, który finalnie przeleciał zaraz obok lewego słupka.

Po przerwie to drużyna dowodzona przez trenera Urbana zaatakowała jako pierwsza. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy w polu karnym gości zrobił się przysłowiowy kocioł, lecz poza niecelnym strzałem Lukasa Podolskiego nic z niego nie wynikło. W 74. minucie to Pogoń sprawiła przeciwnikom spore kłopoty, ale po strzale Linusa Wahlqvista udanie interweniował Michał Szromnik.

Zgromadzeni kibice na stadionie oraz przed odbiornikami liczyli jednak na konkrety. Te nadeszły dopiero w 83. minucie i trzeba przyznać, że to, co się wówczas wydarzyło, było warte długiego czekania.

Chwilę po wejściu na boisko gwiazdą meczu został Luka Zahovič, który swój pierwszy kontakt z piłką zamienił na przepięknego gola. Smaczku dodaje fakt, iż do Górnika trafił on tego lata właśnie z Pogoni, a więc tym samym słoweński napastnik wyrwał swojemu byłemu klubowi szansę na zainkasowanie choćby punktu.

Końcowy wynik nie uległ już zmianie, dlatego też to Górnik mógł cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa w nowej kampanii. W następnym starciu jego przeciwnikiem będzie Radomiak Radom. Tym razem podopieczni trenera Urbana zmierzą się ze swoimi rywalami na wyjeździe.

Pogoń natomiast swoją szansę na zrehabilitowanie się otrzyma w najbliższym domowym meczu ze Stalą Mielec.