Gwiazdy islandzkiego blues rocka głównym sponsorem klubu piłkarskiego [OFICJALNIE]

Gwiazdy islandzkiego blues rocka głównym sponsorem klubu piłkarskiego [OFICJALNIE] fot. lev radin / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Visir.is

Taka sytuacja to ewenement w futbolu. Na koszulkach drugoligowca, UMF Afturelding, będzie widnieć logo KALEO – zespołu, który gra blues rocka.

KALEO to fantastyczny reprezentant Islandii na świecie. Zespół jest znany wszystkim miłośnikom blues rocka, a ich sława wykracza daleko poza granice Islandii. W 2016 roku trafił na szczyt listy Billboard Alternative Songs. Z kolei rok później singiel „No Good” został nominowany do nagrody Grammy w kategorii „Najlepszy występ rockowy”.

Co więcej, utwory KALEO można usłyszeć w niezwykle popularnych amerykańskich serialach jak „Orange Is the New Black”, „The Suits”, „Lucyfer” czy „Chirurdzy”.

Zespół utworzony w Mosfellsbær miał już wcześniej związki z piłką nożną, ale tą wirtualną. Ich utwór „Way Down We Go” znalazł się w grze FIFA 16.

Teraz członkowie zespołu postanowili zainwestować w islandzki futbol i zostać głównym sponsorem UMF Afturelding. Drugoligowiec przez dwa lata będzie nosił na przodzie koszulek logo KALEO.

„To historyczny kontrakt, ponieważ znany na całym świecie zespół będzie reklamował się na koszulkach naszego klubu. KALEO ma wielu fanów i można się spodziewać, że tego lata koszulki Afturelding z marką KALEO, trafią do sprzedaży we wszystkich zakątkach świata. Trzech członków zespołu grało w piłkę nożną w juniorskich zespołach Afturelding, a wielki piosenkarz, Jökull Júlíusson, był naprawdę dobrze zapowiadającym się piłkarzem, jednak ostatecznie postawił na rozwój kariery muzycznej” – napisali przedstawiciele klubu w komunikacie prasowym.

Szansę na założenie tych słynnych koszulek będzie miało dwóch Polaków, Jakub Florczyk i Oskar Wasilewski, którzy są piłkarzami UMF Afturelding.

MICHAŁ NIKLAS

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy