Hakim Ziyech odchodzi definitywnie z Chelsea. Wykup „za darmo”

2024-05-08 14:11:58; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Hakim Ziyech odchodzi definitywnie z Chelsea. Wykup „za darmo” Fot. EO/SPP/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Ben Jacobs [Twitter] | Nizaar Kinsella [Twitter]

Hakim Ziyech nie wróci po sezonie do Chelsea. Klauzula jego wykupu została aktywowana przez Galatasaray - donoszą Nizaar Kinsella i Ben Jacobs.

Hakim Ziyech trafiał za 40 milionów euro na Stamford Bridge po kapitalnym okresie spędzonym w Ajaksie Amsterdam. Po transferze tym oczekiwano naprawdę sporo. 

Ostatecznie Marokańczyk zawiódł w Chelsea na całej linii. W żadnym momencie nie potrafił stać się czołową postacią zespołu popadającego w kryzys. Mimo wielu szans nie nawiązał on w żadnym stopniu do formy prezentowanej w holenderskim zespole i szybko stał się ciężarem dla budżetu „The Blues”.

Sam 31-latek nie kwapił się jednak do zmiany pracodawcy. Zainteresowanym stronom stawiał wygórowane warunki.

W końcu otrzymał lukratywną propozycję od saudyjskiego Al-Nassr, która momentalnie przyciągnęła jego uwagę. Gdy wydawało się, że wszystko jest już niemalże dopięte, transfer upadł z nie do końca wyjaśnionych przyczyn.

Zaprzepaścić ruch miały niezaliczone testy medyczne, co podważał sam Ziyech.

Chelsea spadł kamień z serca, gdy udało się sfinalizować wypożyczenie do Galatasaray.

Za Marokańczykiem udane miesiące. Na przestrzeni 21 występów zanotował osiem trafień i cztery asysty. Jego przygoda w Stambule nie dobiegnie końca po zakończeniu rozgrywek.

Galatasaray skorzysta z opcji wykupu gracza, podpisując z nim roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. W ramach skomplikowanej klauzuli Turcy nie zapłacą za ten ruch absolutnie nic. Chelsea natomiast nadal może zarobić pieniądze dzięki premiom.

Ziyech zakończył swoją przygodę z Chelsea na 14 trafieniach i 13 asystach w 107 występach.