Håland jeszcze tańszy niż przypuszczano? Absolutna promocja!

Håland jeszcze tańszy niż przypuszczano? Absolutna promocja! fot. Erling Braut Haland I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Bild

Erling Braut Håland może zostać wykupiony z Red Bulla Salzburg za zaledwie 20 milionów euro - przekonuje „Bild”.

Dwukrotny reprezentant Norwegii należy do grona jednych z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy młodego pokolenia na rynku transferowym. Jest to naturalnie spowodowane tym, że zaledwie 19-letni napastnik zdobył już 27 goli w 20 rozegranych meczach dla Red Bulla Salzburg w trwającym sezonie.

Z tego też powodu media zaczęły spekulować, że aktualny mistrz Austrii zarobi krocie na odejściu Erlinga Brauta Hålanda.

Początkowo przypuszczano nawet, że utalentowany zawodnik będzie kosztował nawet 100 milionów euro. Teraz jednak coraz częściej mówi się o tym, że ewentualne sprowadzenie Norwega przez jeden z zainteresowanych nim zespołów nie pochłonie aż tak dużych środków.

Nie tak dawno „Bild” przekonywał, że w kontrakcie 19-latka znalazł się zapis umożliwiający jego wykupienie za kwotę wynosząca tylko 30 milionów euro. Tym doniesieniom zaprzeczył Red Bull Sazlburg.

Niemiecki dziennik nie daje jednak za wygraną i uważa obecnie, że suma odstępnego widniejąca w umowie młodego napastnika jest jeszcze niższa i została określona na poziomie zaledwie 20 milionów euro.

Jeżeli ta informacja okazałaby się prawdziwa, to wiele czołowych europejskich drużyn będzie chciało jak najszybciej skorzystać z nadarzającej się okazji, a wśród takich zespołów znajdują się Borussia Dortmund czy Manchester United, które uważane są obecnie za kluby wykazujące się największą determinacją w walce o pozyskanie Hålanda.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy