Hamrun Spartans wykluczony z Ligi Mistrzów [OFICJALNIE]

Hamrun Spartans wykluczony z Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: independent.com.mt

Działacze Hamrun Spartans od dawna przeczuwali, że ten dzień w końcu nastąpi. Maltańczycy zostali ukarani za przewinienia sprzed ośmiu lat.

W 2013 roku Hamrun Spartans zostało uznane przez UEFA za winnych ustawiania meczów. Efektem tego stanu rzeczy było ukaranie dwóch członków klubowego komitetu dożywotnim zakazem jakiejkolwiek aktywności piłkarskiej.

Mimo wygranej w zeszłym sezonie ligi maltańskiej, skandal związany z ustawianiem meczów nadal nęka Hamrun, a Organ Apelacyjny UEFA podtrzymuje decyzję o zawieszeniu udziału klubu w europejskich rozgrywkach na jeden rok. Mistrzowie Malty nigdy nie ponieśli poważnych konsekwencji za wydarzenia z 2013 roku. Aż do teraz.

„Klub rozważa apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Ta kara jest oczywiście bardzo rozczarowująca dla naszego klubu, ponieważ bezpośrednio wpływa na nasze starania, aby Hamrun Spartans stał się uosobieniem maltańskiego futbolu. Pozostajemy zaangażowani w kontynuację naszej zwycięskiej strategii i koncentrujemy się na naszym celu, aby być najlepszym klubem na wyspie na boisku i poza nim – napisali klubowi działacze w oświadczeniu.

Jeśli wyrok zostanie utrzymany, Hamrun Spartans zostanie zastąpiony w eliminacjach Ligi Mistrzów przez Hibernians. Jednak kiedy złożą odwołanie, werdykt będzie musiał zostać wydany w ciągu kilku najbliższych dni, przed losowaniem Ligi Mistrzów w przyszłym tygodniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! Adam Hložek zagra w Bundeslidze. Rekord transferowy czeskiej ligi! OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... OFICJALNIE: Śląsk Wrocław zmienia trenera. Mimo osiągnięcia celu... Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Bayern Monachium pilnie pracuje nad drugim transferem letniego okna Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Trudności pokonane. Marcel Lotka odchodzi z Herthy Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Jesús Imaz o krok od transferu, ale trwa jeszcze ostatnie kuszenie Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Co łączy Jana Klimenta i Romelu Lukaku? Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej! Aurélien Tchouaméni wybrał nowy klub. Hitowy transfer na ostatniej prostej!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy