Hat-trick w dziesięć minut! Rekordowy wieczór Lionela Messiego [WIDEO]

2024-10-20 06:32:17; Aktualizacja: 1 godzina temu
Hat-trick w dziesięć minut! Rekordowy wieczór Lionela Messiego [WIDEO] Fot. Inter Miami
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Lionel Messi czaruje na amerykańskich boiskach. W ostatnim meczu sezonu zasadniczego zanotował hat-tricka w starciu z New England Revolution. Tym samym Argentyńczyk został najlepszym strzelcem w historii Interu Miami.

Inter Miami w wielkim stylu zakończył zmagania w fazie zasadniczej Major League Soccer. W ostatnim meczu ekipa dowodzona przez Gerardo Martino rozprawiła się z New England Revolution 6:2. Początek spotkania nie wskazywał, że dojdzie do takiej dominacji.

W 34. minucie to goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie, ale ich radość nie trwała zbyt długo. Pod koniec pierwszej połowy dwa trafienia zaliczył Luis Suárez, rozpoczynają remontadę.

Dopiero w 58. minucie na murawie pojawił się Lionel Messi. Nie potrzebował zbyt wiele czasu, by wpłynąć na grę swojego zespołu. Zaledwie kilkadziesiąt sekund po wejściu popisał się świetnym zagraniem do Jordiego Alby, który następnie asystował przy trafieniu na 3:2. Kolejne minuty należały już tylko do Argentyńczyka.

Ośmiokrotny laureat Złotej Piłki w 78. minucie celebrował pierwszego gola. Na przestrzeni nieco ponad dziesięciu minut dołożył dwie kolejne bramki, notując tym samym hat-tricka.

Messi zwieńczył tę fazę rozgrywek 20 golami i dziesięcioma asystami. Na dorobek ten pracował przez 19 spotkań. Geniusz z Rosario stał się po ostatnim spotkaniu najlepszym strzelcem w historii klubu z Florydy, dobijając do łącznie 33 goli. Jeszcze do niedawna tytuł ten dzierżył Leonardo Campana (32 trafienia).

Na tym nie koniec. Inter Miami sięgnął w tabeli Konferencji Wschodniej po 74 punkty, co jest rekordem wszech czasów rozgrywek Major League Soccer. Los chciał, że sięgnął po ten wyczyn w starciu z posiadaczem poprzedniego najlepszego wyniku, czyli właśnie New England Revolution, które w 2021 roku finiszowało z dorobkiem 73 „oczek”.