Historyczny awans do Ligi Mistrzów, a teraz... srogie lanie w lidze [WIDEO]

2024-09-01 21:31:01; Aktualizacja: 2 godziny temu
Historyczny awans do Ligi Mistrzów, a teraz... srogie lanie w lidze [WIDEO] Fot. MŠK Žilina
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Slovan Bratysława w minioną środę świętował pierwszy w swojej historii awans do Ligi Mistrzów. Cztery dni później jego zawodnicy dostali lekcję futbolu od MŠK Žilina. Mistrz Słowacji przegrał aż 0:5.

Środkowy wieczór kibice, zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz wszyscy związani w jakikolwiek sposób ze Slovanem Bratysława, z pewnością zapamiętają na długie lata.

Mistrz Słowacji po dwóch bramkach w końcówce spotkania w ramach czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów pokonał duńskie FC Midtjylland wynikiem 3:2, zapewniając sobie tym samym pierwszy, historyczny awans do najbardziej prestiżowych rozgrywek międzynarodowych spod egidy UEFA.

Cztery dni później stołeczny zespół podejmował już przed własną publicznością ekipę MŠK Žilina. Widowisko w ramach szóstej kolejki ligowej zapowiadało się niezwykle ciekawie, bowiem obie drużyny nie zaznały wcześniej goryczy porażki podczas bieżącego sezonu. Nikt nie spodziewał się jednak, że będzie to aż tak jednostronny mecz.

Goście otworzyli wynik pojedynku po pół godziny gry za sprawą trafienia do siatki autorstwa Adriána Kaprálika, a więc niedawnego gracza Górnika Zabrze. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy przyjezdni podwyższyli rezultat. Konkretnie uczynił to 19-letni Timotej Hranica.

Wydawało się, że po zmianie stron Slovan ruszy od odrabiania strat i będzie dążył do strzelenia gola kontaktowego.

Nic bardziej mylnego!

W 58. minucie bramkę na 3:0 dla zespołu MŠK Žilina zdobył Dávid Ďuriš, a asystę na swoim koncie zapisał Adrián Kaprálik.

To jednak nie koniec, bowiem w końcowym fragmencie spotkania dubletem popisał się wprowadzony z ławki rezerwowych 20-letni Mario Sauer, ustalając wynik starcia na 5:0 na korzyść drużyny gości.

Tym samym MŠK Žilina odniosła najwyższe zwycięstwo nad Slovanem Bratysława w współczesnej historii konfrontacji obu tych zespołów.