Historyczny kontrakt sponsorski w kobiecej piłce. Ada Hegerberg obsypana złotem

Historyczny kontrakt sponsorski w kobiecej piłce. Ada Hegerberg obsypana złotem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AFP

AFP poinformowało, że Ada Hegerberg, piłkarka Olympique’u Lyon, zmieniła sponsora indywidualnego, podpisując historyczny kontrakt, który ma obowiązywać co najmniej przez dekadę.

Jedna z największych gwiazd kobiecej piłki do niedawna była sponsorowana przez firmę Puma. To już jednak przeszłość. 24-latka występująca na pozycji napastnika związała się bowiem z Nike i jak informuje agencja prasowa AFP, z tego tytułu będzie otrzymywała rocznie ponad milion euro (jeśli chodzi o jej pensję zawodniczą, pod tym względem wyprzedza ją tylko Samantha Kerr). Kontrakt został zawarty na minimum dziesięć lat, zatem jesteśmy świadkami bezprecedensowego wydarzenia.

– To już kolejny, wielki krok w mojej karierze. Nike i ja mamy wspólny cel, którym jest podniesienie w nadchodzących latach poziomu w kobiecych dyscyplinach sportu – oznajmiła Hegeberg.

– Moje występy doprowadziły mnie do tego miejsca, w którym się znajduje i z pewnością teraz chcę pisać wspólną historię z Nike, na boisku, jak i poza nim. Jestem podekscytowana, że mogę być częścią tej drużyny – dodała.

Norweżka w 2018 roku była pierwszą laureatką plebiscytu gali „France Football” na najlepszą piłkarkę i tym samym odebrała Złotą Piłkę. Jej doskonała forma sprawiła, że Olympique Lyon przez cztery sezony z rzędu sięgał po puchar Ligi Mistrzów, dominując również na krajowym podwórku (pięć tytułów mistrzowskich w pięciu ostatnich latach).

Hegeberg odnosiła także sukcesy w kadrze narodowej, z którą w 2013 roku zdobyła wicemistrzostwo Europy. Cztery lata później rozstała się ona jednak z reprezentacją, tłumacząc swoją decyzję ogromnymi rozbieżnościami, jeśli chodzi o wizję Norweskiego Związku Piłki Nożnej. W efekcie jej koleżanki przed rokiem pojechały na mundial bez niej i odpadły z turnieju na etapie ćwierćfinału. Bilans 24-latki to 66 występów i 38 goli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE] Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: TVP pokaże „polski mecz” na zakończenie fazy grupowej Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Liga Mistrzów: FC Barcelona leci na mecz z Ferencvárosi bez trzech gwiazd Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Drużyna 2020 roku UEFA: Poznaliśmy nazwiska 50 nominowanych piłkarzy Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Hajto gotowy na powrót na ławkę trenerską: Myślę o kierunku zagranicznym Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Manchester City finalizuje transfer utalentowanego 17-latka. W grę ma wchodzić nawet 20 milionów euro [WIDEO] Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku! Oni wciąż nie mają dość. Weterani Mistrzostw Europy z 2004 roku!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy