Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich fot. Al Nasr
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al Nasr

Do bardzo ciekawej transakcji pod względem geopolitycznym doszło w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tamtejsze Al-Nasr sięgnęło po Izraelczyka Dia Sabę, dotychczas piłkarza Guangzhou R&F.

Ten transfer jeszcze przed kilkoma tygodniami nie mógłby dojść do skutku. Umożliwiło go dopiero podpisanie porozumienia o normalizacji stosunków. ZEA tym samym stały się trzecim po Egipcie i Jordanii arabskim państwem, które utrzymuje relacje międzynarodowe z Izraelem.

Efektem tych ustaleń było choćby ustalenie pierwszej komercyjnej trasy lotniczej między państwami. Pierwsi pasażerowie polecieli z Izraela do Zjednoczonych Emiratów Arabskich 31 sierpnia.

Nie trzeba było też czekać na skutki w świecie piłki. Dia Saba został pierwszym izraelskim piłkarzem w jakimkolwiek arabskim państwie. Transfer z chińskiego Guangzhou R&F kosztował około pięć milionów euro, a zawodnik podpisał umowę do 30 czerwca 2022 roku.

27-letni Saba, wywodzący się z muzułmańskiej rodziny, ma na koncie trzy bramki w dziesięciu występach w reprezentacji Izraela. Większość kariery spędził w ojczyźnie między innymi w Maccabi Netanja i Hapoelu Beer Szewa. Przygodę z zagraniczną piłką rozpoczął dopiero w 2019 roku. W barwach klubu Chinese Super League rozegrał 37 spotkań, strzelając 17 bramek i notując 12 asyst w 37 meczach, głównie na pozycji ofensywnego pomocnika, chociaż równie dobrze trener może wystawić go na obu skrzydłach.

W Guangzhou R&F błyskawicznie, ale krótkoterminowo zastąpił go Adrian Mierzejewski na zasadzie sześciomeczowego wypożyczenia do końca sezonu.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Rafał Kurzawa wróci do Ekstraklasy?! Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” Borek spodziewa się szybkiego przebicia transferu Modera. „On zostanie najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy” OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy