Hiszpanie rozpływają się nad występem reprezentanta. „Jest sercem i duszą drużyny”

2024-06-15 23:02:25; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Hiszpanie rozpływają się nad występem reprezentanta. „Jest sercem i duszą drużyny” Fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: AS | Mundo Deportivo

Hiszpania odniosła przekonujące zwycięstwo nad Chorwacją (3:0) w hicie dnia na tegorocznych Mistrzostwach Europy. W przestrzeni publicznej nie ma wątpliwości co do tego, że najlepszym piłkarzem spotkania był Fabián Ruiz. Jego grą zachwycona jest również hiszpańska prasa.

28-latek został oddelegowany przez selekcjonera Luisa de la Fuente do wyjściowej jedenastki na spotkanie z Chorwacją. Mecz rozpoczął w tercecie środkowych pomocników u boku Rodriego i Pedriego. 

Gracz na co dzień występujący we francuskim Paris Saint-Germain swoją obecność na murawie w wyraźny sposób naznaczył tuż przed upływem drugiego kwadransa gry, kiedy fenomenalnym dograniem z głębi pola obsłużył wybiegającego na wolną przestrzeń Álvaro Moratę, notując asystę.

Na tym jednak nie poprzestał. Za moment na koncie pomocnika reprezentacji Hiszpanii pojawiła się również bramka. Fabián Ruiz zwiódł rywali w polu karnym, po czym oddał precyzyjne uderzenie na dalszy słupek, pokonując Dominika Livakovicia.

Gdyby iść na upartego można także wspomnieć, że 28-latek zaliczył asystę drugiego stopnia przy trzecim trafieniu. Wówczas wycofał futbolówkę do dośrodkowującego Lamine'a Yamala, po którego centrze gola strzelił Dani Carvajal.

Ze skutecznością podań na poziomie 91% był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Był głównym dyrygentem poczynań zespołu „La Furia Roja”, a swoim występem przyczynił się do przekonującego zwycięstwa podopiecznych Luisa de la Fuente nad Chorwacją.

Słów uznania w kierunku Fabiána Ruiza nie szczędzi też hiszpańska prasa. „Jest sercem i duszą drużyny” - czytamy na łamach „Mundo Deportivo”, „Fabián - najlepszy ze wszystkich” - pisze „AS”.

- To zawodnik światowej klasy i gdyby nie nazywał się Fabián, mówiłoby się o nim znacznie więcej. Chciałbym, żeby doceniono Fabiána. Jest niezwykłym zawodnikiem i zasługuje na znacznie większe uznanie - przyznał selekcjoner Luis de la Fuente podczas konferencji prasowej po meczu z Chorwacją.

Nic zatem dziwnego, że po ostatnim gwizdku arbitra Fabián Ruiz otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza meczu.