Hiszpański koncert z... domów. Artystów zapowiedzą między innymi Piqué, Ramos, Cazorla i Wu Lei

Hiszpański koncert z... domów. Artystów zapowiedzą między innymi Piqué, Ramos, Cazorla i Wu Lei fot. LaLiga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: LaLiga | Eleven Sport | Canal+

LaLiga we współpracy z Banco Santander, Universal Music oraz pozostałymi sponsorami zorganizowała koncert charytatywny na rzecz walki z koronawirusem z udziałem piłkarzy występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Ponad pięćdziesięciu artystów i zawodników weźmie udział w międzynarodowym festiwalu muzycznym - „LaLiga Santander Fest”, którego celem będzie zebranie funduszy na walkę z koronawirusem.

Koncert będzie transmitowany w aż 180 krajach od godziny 18:00. W Polsce będzie go można obejrzeć na kanałach Eleven Sports 1 i Canal+ Sport 2.

Swój udział w przedsięwzięciu zapowiedzieli tacy piosenkarze i piosenkarki jak Aitana, Alejandro Sanz, Antonio Carmona, Antonio José, Antonio Orozco, Ainhoa Arteta, Beret, Cami, Danna Paola, David Bisbal, Diogo Piçarra, El Arrebato, José Mercé, Juanes, Juan Magan, Lang Lang, Lola Índigo, Lucas Vidal, Luciano Pereyra, Luis Fonsi, Manuel Carrasco, Miriam Rodríguez, Mon Laferte, Morat, Pablo Alborán, Pablo López, Raphael, Rosario, Sebastián Yatra, Taburete, Tini i Vanesa Martín.

Występy wszystkich tych artystów będą zapowiadać nie tylko piłkarze występujący w LaLidze - Iker Muniain, Koke, Saúl, Gerard Piqué, Iván Rakitić, Jorge Molina, Jaime Mata Wu Lei, Joaquín, Sergio Ramos, Lucas Vázquez, Asier Illarramendi, Jesús Navas, Dani Parejo, Rodrigo Morenoczy Santi Cazorla, ale także przedstawiciele innych dyscyplin wśród, których znalazł się tenisista Rafael Nadal.

- Ta inicjatywa stała się czymś bardzo dużym. Mamy najlepszych artystów, kluby, zawodników oraz fanów. Wspólnie przekonamy ludzi o tym, jak ważne jest teraz pozostanie w domu. Głęboko wierzymy w zgromadzenie funduszy na zakup artykułów medycznych, których tak bardzo brakuje w tym czasie. Dziękujemy Universal Music Group, Banco Santander i wszystkim naszym sponsorom, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu - powiedział Javier Tebas, prezes LaLigi.

Wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia będą łączyli się ze swoich domów, propagując ideę #zostańwdomu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu? Może opuścić Serie A Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Dyrektor Marsylii tonuje nastroje w sprawie Milika. „Cierpliwość wygrywa w tej grze” Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Piątek w Juventusie?! Mistrz Włoch rozważa wymianę, ale to jest jedna z WIELU opcji Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Dawid Kownacki na radarze Espanyolu Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Damian Kądzior może opuścić zimą Eibar Lech Poznań: Đorđe Crnomarković zagra w Zagłębiu Lubin [OFICJALNIE] Lech Poznań: Đorđe Crnomarković zagra w Zagłębiu Lubin [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy