Holandia coraz bliższa wyboru nowego selekcjonera. Piłkarze wskazali swojego faworyta

Holandia coraz bliższa wyboru nowego selekcjonera. Piłkarze wskazali swojego faworyta
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kees Jansma (Voetbal International)

Rada drużyny reprezentacji Holandii wskazała Henka ten Cate'a na swojego faworyta do objęcia na stałe posady selekcjonera kadry narodowej po odejściu Ronalda Koemana - poinformował Kees Jansma w magazynie Voetbal International.

Przedstawiciele Królewskiego Holenderskiego Związku Piłki Nożnej rozważają w dalszym ciągu różne opcje związane z zatrudnieniem nowego szkoleniowca reprezentacji „Oranje” po tym, jak Ronald Koeman skorzystał z przysługującego mu prawa do rozwiązania umowy z krajową federacją na rzecz objęcia sterów nad Barceloną.

Z tego też powodu tymczasowo funkcję selekcjonera zespołu narodowego objął jego dotychczasowy asystent Dwight Lodeweges, któremu udało się w debiucie na ławce trenerskiej pokonać Polskę (1:0) w pierwszym meczu Ligi Narodów w ramach grupy 1 w Dywizji A.

Wiele jednak na to wskazuje, że poniedziałkowe starcie z Włochami będzie jego ostatnim na tym stanowisku, ponieważ przed rozpoczęciem kolejnego zgrupowania stanowisko szkoleniowca Holandii zostanie objęte na stałe przez nowego trenera.

Kees Jansma przyznał w magazynie Voetbal International, że faworytem rady drużyny „Oranje”, w której skład wchodzą Virgil van Dijk, Kevin Strootman, Ryan Babel, Matthijs de Ligt i Daley Blind, jest Henk ten Cate.

65-latek nie ma na swoim koncie zbyt wielu sukcesów, ale może pochwalić się bardzo bogatym doświadczeniem i jest przez wielu piłkarzy z rodzimego kraju uważany za świetnego taktyka.

Z tego też powodu znajdował się on już wcześniej wielokrotnie w gronie kandydatów mogących objąć stery w reprezentacji narodowej.

Ostatnio miało to miejsce w 2017 roku, ale wówczas po chaotycznej procedurze prowadzonej przez dyrektora technicznego Hansa van Breukelena na to stanowisko został mianowany Dick Advocaat, który pracował później z kadrą przez zaledwie trzy miesiące.

Ten Cate w trakcie swojej przygody z zawodem trenera prowadził między innymi NAC Breda, Ajax Amsterdam, Panathinaikos i ostatnio Al-Ittihad. Ponadto pełnił funkcję asystenta Franka Rijkaarda w Barcelonie i Avrama Granta w Chelsea.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że jego zatrudnienie oznaczałoby najprawdopodobniej pozostanie przy zespole Lodewegesa, z którym grał i potem pracował w Go Ahead Eagles, gdzie obaj panowie stawiali pierwsze kroki jako szkoleniowcy.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Barcelona ma plan B na wypadek braku transferu Depaya Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Puchar Polski: Hitowe starcie Widzewa Łódź z Legią Warszawa odwołane Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Liga Mistrzów: Plan transmisji i rozpiska komentatorów na wtorkowe mecze Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję Cezary K., były agent Roberta Lewandowskiego, zatrzymany przez policję

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy