2024-06-06 23:01:34; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Holandia zdemolowała rywali w sparingu! Szalona forma „Oranje” przed EURO 2024 [WIDEO] Fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Holandii pokonała Kanadę 4-0 w towarzyskim spotkaniu przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Wszystkie bramki padły dopiero w drugiej odsłonie meczu.

Reprezentacja Holandii udział na tegorocznych Mistrzostwach Europy zapewniła sobie zajmując drugie miejsce w eliminacyjnej grupie. W niej udało jej się wyprzedzić Grecję, Irlandię oraz Gibraltar. Pierwsza lokata należała jednak do Francji.

Jednak już niebawem podopieczni selekcjonera Ronalda Koemana będą mogli zrewanżować się „Trójkolorowym”, bowiem los chciał, że na EURO 2024 również trafili do tej samej grupy. Dodatkowo stawkę uzupełnią w niej Polska oraz Austria.

Przed rozpoczęciem zmagań na zbliżającym się turnieju przyszła jeszcze pora na ostateczne szlify w postaci towarzyskich spotkań. Holandia ma zaplanowane dwa sparingi, a jeden z nich właśnie się zakończył. Rywale polskiej kadry w czwartkowy wieczór mierzyli się z reprezentacją Kanady.

Doświadczony w swoim fachu Koeman desygnował do gry kilku zawodników, stanowiących o silę podstawowego składu, lecz również tych, którzy w spotkaniach o punkty nie mogą liczyć na zbyt dużo minut. Na ławce zasiadł między innymi Virgil van Dijk, Xavi Simons czy też Cody Gakpo.

Do przerwy na stadionie w Rotterdamie nie padła ani jedna bramka, dlatego też tablica wyników wskazywała bezbramkowy remis. Holandia zdawała sobie jednak sprawę, że musi w tym meczu zrobić dużo więcej. Każda wpadka, nawet w sparingu, może przecież źle wpłynąć na morale zespołu.

Po przerwie „Oranje” dopięli już swego i wrzucili odpowiedni bieg, dzięki czemu wpakowali swoim rywalom aż cztery gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Memphis Depay, Jeremie Frimpong, Wout Weghorst oraz van Dijk.

Holendrzy przed wylotem do Niemiec zmierzą się jeszcze w jednym kontrolnym starciu z Islandią. Już w niedzielę 16 czerwca czeka ich pierwsza kolejka fazy grupowej Mistrzostw Europy przeciwko reprezentacji Polski.