Hope Solo stanie przed sądem. Była gwiazda kobiecego futbolu naraziła dzieci, prowadząc auto pod wpływem alkoholu

Hope Solo stanie przed sądem. Była gwiazda kobiecego futbolu naraziła dzieci, prowadząc auto pod wpływem alkoholu fot. G Holland / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: USA Today

Hope Solo usłyszała zarzuty w związku z prowadzeniem auta pod wpływem alkoholu. Na domiar złego była gwiazda reprezentacji Stanów Zjednoczonych podróżowała wówczas ze swoimi dziećmi i naraziła je w ten sposób na niebezpieczeństwo.

40-latka przyczyniła się do promocji kobiecego futbolu nie tylko w ojczyźnie, ale i na całym świecie za sprawą osiąganych sukcesów zespołowych oraz indywidualnych. Razem z amerykańską kadrą wywalczyła dwa olimpijskie złota (2008, 2012) oraz wygrała Mistrzostwa Świata w 2015 roku. Z kolei sama była uznawana między innymi czterokrotnie najlepsza bramkarką globu według IFFHS (2012, 2013, 2014, 2015).

W sumie rozegrała aż 202 spotkania w reprezentacji Stanów Zjednoczonych przed przejściem na piłkarską emeryturę w 2016 roku.

Już przed nastaniem tego momentu Hope Solo miała zatargi z prawem. Zatrzymano ją z powodu stosowania przemocy domowej czy za grożenie policjantowi.

Wówczas była zawodniczka Philadelphia Charge, Kopparbergs/Göteborg, Olympique'u Lyon, Saint Louis Athletica, Atlanta Beat czy Seattle Reign nie poniosła zbyt poważnych konsekwencji swoich czynów.

Teraz sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej, ponieważ 40-latka została zatrzymana przez funkcjonariuszy za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu i narażenie swoich dzieci na niebezpieczeństwo.

USA Today poinformowało, że niepokój policjantów wzbudził odpalony przed dłuższy czas pojazd na parkingu przed jednym z hipermarketów w Winston-Salem w Karolinie Północnej. Po zbliżeniu się do niego spostrzegli kobietę śpiącą za kierownicą, którą okazała się pijana Solo.

Sama Amerykanka została poproszona o udzielenie komentarza, ale zabronił jej tego adwokat. Natomiast prawnik przyznał jedynie, że wydarzenia przedstawiane przez media nie są aż tak dramatyczne, jak w rzeczywistości.

- Za radą obrońcy Hope nie może mówić o tej sytuacji, ale ona chce, by wszyscy wiedzieli, że dzieci to jej życie. Sama została natychmiast zwolniona z aresztu i jest teraz w domu z rodziną. Cała ta historia jest bardziej sympatyczna, niż sugerują pierwsze oskarżenia. Hope nie może się doczekać swojej szansy na obronę przed zarzutami - powiedział prawnik Rich Nichols.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun pobije rekord transferowy Ekstraklasy?! Raków Częstochowa pójdzie vabank Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE] Marek Papszun trenerem Rakowa Częstochowa. Wielki powrót stał się faktem [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy