I liga: Trzy kluby powalczą w ostatniej kolejce o bezpośredni awans do Ekstraklasy

I liga: Trzy kluby powalczą w ostatniej kolejce o bezpośredni awans do Ekstraklasy fot. Polsat Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

GKS Tychy wygrał z Odrą Opole 5:1, co oznacza, że na kolejkę przed końcem sezonu I ligi trzy zespoły mają szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy.

GKS wyszedł dzisiaj na prowadzenie dzięki trafieniu Sebastiana Stebleckiego. Gdy w 41. minucie Odra wyrównała po tym, jak piłka odbiła się od Bartosza Szeligi i wpadła do bramki, szampana mogli otwierać piłkarze Radomiaka Radom i Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, bo oba zespoły miały bezpośredni awans. Tyszanie jednak nie odpuścili i po golach Jakuba Piątka, Bartosza Biela, Kamila Kargulewicza i Macieja Mańki pokonali Odrę 5:1.

Oznacza to, że na kolejkę przed końcem rozgrywek Radomiak Radom ma 65 punktów, Nieciecza - 64, a GKS - 62. Tyszanie dalej mogą przeskoczyć radomian, ponieważ mają lepszy bilans bezpośrednich meczów.

Z kim zmierzy się czołowa trójka w 34. kolejce?

Radomiak Radom z Koroną Kielce (dom);
Bruk-Bet Termalica Nieciecza ze Stomilem Olsztyn (dom);
GKS Tychy z ŁKS-em Łódź (dom).

Wiemy już, że w barażach na pewno wystąpią Arka Gdynia i ŁKS. Miedź Legnica cały czas może z kolei wyprzedzić szóstego Górnika Łęczna.

Wszystkie spotkania ostatniej kolejki rozpoczną się w niedzielę 13 czerwca o 12:40.


Czołówka tabeli I ligi przed ostatnią kolejką


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na PSG - RB Lipsk [OFICJALNIE] „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany „Nikt w Polsce nie zarabia mniej niż 15 tysięcy euro”. Sekret Portugalczyków w Ekstraklasie nie jest skomplikowany Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Arka Gdynia zmienia trenera [OFICJALNIE] Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Zinédine Zidane szykuje się do głośnego powrotu na ławkę trenerską?! Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Kadra PSG na mecz z RB Lipsk. Jest decyzja w sprawie Mauro Icardiego [OFICJALNIE] Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Samuel Umtiti przerywa milczenie. Klarowna deklaracja Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza Paul Pogba zaoferowany czterem klubom. Jeden już wykluczył angaż Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy