Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji

Ibrahimović spotkał się z selekcjonerem reprezentacji Szwecji fot. Marco Iacobucci Epp / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Svensk fotboll

Zlatan Ibrahimović odbył owocną rozmowę z oficjelami szwedzkiej kadry narodowej. To dobry prognostyk przed ewentualnym powrotem napastnika Milanu do reprezentacji.

Najlepszy strzelec w historii „Trzech Koron” (62 goli w 116 spotkaniach) po raz ostatni swój kraj reprezentował na EURO 2016. Przed rozpoczęciem turnieju ogłosił, że więcej nie będzie występował w trykocie narodowym.

Po ponad czterech latach od podjęcia tej decyzji, 39-letni dziś atakujący zapragnął powrotu do kadry.

– Chcę znowu zagrać na stadionie w Solnie. Uwielbiam ten moment, kiedy wychodzi się w żółtej koszulce, a trybuny są pełne – wyjawił „Ibracadabra”.

Te słowa dotarły do sterników reprezentacji Szwecji, co zaowocowało spotkaniem z piłkarzem Milanu. Håkan Sjöstrand, sekretarz generalny Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej, a także Janne Andersson, selekcjoner drużyny, wczoraj przeprowadzili rozmowę ze Zlatanem Ibrahimoviciem.

O jej przebiegu opowiedział szkoleniowiec odpowiedzialny za wyniki ekipy ze Skandynawii.

– Kiedy Zlatan otworzył się na powrót do reprezentacji narodowej, było naturalne i ważne, aby jak najszybciej się spotkać i przedyskutować ten pomysł. Cieszę się, że w tak szybkim tempie udało nam się zaaranżować spotkanie – stwierdził.

– Spotkanie było bardzo owocne, a my zgadzamy się kontynuować dialog w przyszłości – dodał.

Następne zgrupowanie „Trzech Koron” odbędzie się w marcu 2021 roku. Czas pokaże, czy już podczas niego dojdzie do ponownego występu doświadczonego gracza, który imponuje formą strzelecką w ekipie „Rossonerich”.

Głównym celem atakującego jest wyjazd na EURO 2020. Podczas tej imprezy rywalami Szwecji w fazie grupowej będą Hiszpania, Słowacja oraz Polska.

Ibrahimović w bieżącym sezonie wybiegał na boiska 10 razy, notując w tym czasie 11 trafień i dwie asysty. Obecnie środkowy napastnik zmaga się z urazem mięśniowym.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Benítez wraca do pracy w Europie. Hiszpan gotowy na spotkanie z uczniem Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Sokratis dokonał wyboru nowego klubu. Jednak nie Włochy i nie Hiszpania Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Wisła Kraków: Mehremić może odejść | Hyballa tłumaczy sytuację Halla Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Raków Częstochowa: Zawada opuszcza Ekstraklasę. Nietypowy kierunek Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Sanson odchodzi z Marsylii. Czas na Premier League Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę Atlético Madryt: Luis Suárez po kolejnych czterech bramkach dostanie podwyżkę OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy