Idą ciężkie czasy dla Arsenalu. Klub może stracić 40 milionów funtów

Idą ciężkie czasy dla Arsenalu. Klub może stracić 40 milionów funtów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times | The Mirror

Złe wyniki osiągane przez Arsenal mogą w sposób dobitny zaburzyć stabilną jak dotąd sytuację finansową klubu.

Do wczorajszego zwycięstwa nad West Hamem (3:1), „Kanonierzy” mieli passę dziewięciu spotkań bez wygranej. Kiepska dyspozycja londyńskiej ekipy przesądziła o zwolnieniu Unaia Emery’ego, co z kolei pociągnęło za sobą konsekwencje w postaci konieczności wypłaceniu hiszpańskiemu menedżerowi czterech milionów funtów.

To jednak nie wszystko, gdyż nieco wcześniej, za namową 48-latka, Arsenal sięgnął po Nicolasa Pépé, osiągając z Lille porozumienia na poziomie 72 milionów funtów. Były to zatem dwa nieprzewidziane wydatki w budżecie klubu na ten sezon.

W ubiegłą sobotę ekipa z Emirates Stadium opublikowała raport finansowy, z którego jasno wynika, że jeśli zespół nie zakwalifikuje się do europejskich pucharów, sytuacja w kasie zostanie mocno zachwiana. Wiązałoby się to bowiem z ogromną stratą dochodów z reklam, praw do transmisji czy też sprzedaży biletów. Jak policzył dziennik „The Times”, w sumie Arsenal kosztowałoby to 40 milionów funtów.

Dodajmy tylko, że gdyby „Kanonierzy”, którzy w tej chwili zajmują dziewiąte miejsce w tabeli Premier League, rzeczywiście nie znaleźliby się w Lidze Mistrzów bądź Lidze Europy, byłaby to dla nich pierwsza taka sytuacja od 1996 roku (sic!). To mogłoby zatem pociągnąć za sobą konsekwencje nie tylko finansowe, ale i kadrowe, gdyż już teraz z zamiarem odejścia nosi się m.in. Pierre-Emerick Aubameyang.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy