Idą ciężkie czasy dla Arsenalu. Klub może stracić 40 milionów funtów

Idą ciężkie czasy dla Arsenalu. Klub może stracić 40 milionów funtów
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: The Times | The Mirror

Złe wyniki osiągane przez Arsenal mogą w sposób dobitny zaburzyć stabilną jak dotąd sytuację finansową klubu.

Do wczorajszego zwycięstwa nad West Hamem (3:1), „Kanonierzy” mieli passę dziewięciu spotkań bez wygranej. Kiepska dyspozycja londyńskiej ekipy przesądziła o zwolnieniu Unaia Emery’ego, co z kolei pociągnęło za sobą konsekwencje w postaci konieczności wypłaceniu hiszpańskiemu menedżerowi czterech milionów funtów.

To jednak nie wszystko, gdyż nieco wcześniej, za namową 48-latka, Arsenal sięgnął po Nicolasa Pépé, osiągając z Lille porozumienia na poziomie 72 milionów funtów. Były to zatem dwa nieprzewidziane wydatki w budżecie klubu na ten sezon.

W ubiegłą sobotę ekipa z Emirates Stadium opublikowała raport finansowy, z którego jasno wynika, że jeśli zespół nie zakwalifikuje się do europejskich pucharów, sytuacja w kasie zostanie mocno zachwiana. Wiązałoby się to bowiem z ogromną stratą dochodów z reklam, praw do transmisji czy też sprzedaży biletów. Jak policzył dziennik „The Times”, w sumie Arsenal kosztowałoby to 40 milionów funtów.

Dodajmy tylko, że gdyby „Kanonierzy”, którzy w tej chwili zajmują dziewiąte miejsce w tabeli Premier League, rzeczywiście nie znaleźliby się w Lidze Mistrzów bądź Lidze Europy, byłaby to dla nich pierwsza taka sytuacja od 1996 roku (sic!). To mogłoby zatem pociągnąć za sobą konsekwencje nie tylko finansowe, ale i kadrowe, gdyż już teraz z zamiarem odejścia nosi się m.in. Pierre-Emerick Aubameyang.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy