Iga Świątek wygrywa plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku. Dominacja Roberta Lewandowskiego przerwana

Iga Świątek wygrywa plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku. Dominacja Roberta Lewandowskiego przerwana fot. Przeglad Sportowy [YouTube]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Iga Świątek została uznana za Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku w 88. Plebiscycie organizowanym przez „Przegląd Sportowy”. Tenisistka uzyskała większą sympatię głosujących od Roberta Lewandowski i Bartosza Zmarzlika.

Pod koniec listopada poznaliśmy nazwiska zawodników oraz zawodniczek nominowanych w 88. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku.

W gronie 26 wyróżnionych nie zabrakło wielu znanych i cenionych postaci, które osiągnęły w minionych miesiącach olbrzymie sukcesy indywidualne i zespołowe.

Wśród nich znaleźli się dwaj piłkarze - Wojciech Szczęsny oraz Robert Lewandowski. Pierwszy z nich zaprezentował się rewelacyjnie na mundialu w Katarze, ale to nie wystarczyło do znalezienia się choćby w czołowej dziesiątce.

W tej po raz kolejny zameldował się kapitan reprezentacji Polski, który w poprzednich dwóch edycjach plebiscytu zgarnął najcenniejszą ze statuetek.

Teraz przyszło mu jednak uznać wyższość najlepszej tenisistki Igi Świątek, która przed dwoma laty uznała znalazła się tuż za plecami snajpera Barcelony, a rok temu nie załapała się do prestiżowego grona, oraz żużlowca Bartosza Zmarzlika.

21-latka zawdzięcza ten sukces awansowi na pierwsze miejsce w rankingu oraz wygraniu przede wszystkim Rolanda Garrosa i US Open.

***

Klasyfikacja plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku

1. Iga Świątek (tenis) 

2. Bartosz Zmarzlik (żużel)

3. Robert Lewandowski (piłka nożna)

4. Kamil Semeniuk (siatkówka) 

5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie) 

6. Mateusz Ponitka (koszykówka) 

7. Adrian Meronk (golf) 

8. Katarzyna Wasick (pływanie)

9. Paweł Fajdek (rzut młotem) 

10. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja (wioślarstwo)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany Legia Warszawa: Priorytet transferowy ponownie kontuzjowany José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony José Mourinho chce przechwycić cel transferowy FC Barcelony Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy