Iga Świątek wygrywa plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku. Dominacja Roberta Lewandowskiego przerwana

Iga Świątek wygrywa plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku. Dominacja Roberta Lewandowskiego przerwana fot. Przeglad Sportowy [YouTube]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Iga Świątek została uznana za Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku w 88. Plebiscycie organizowanym przez „Przegląd Sportowy”. Tenisistka uzyskała większą sympatię głosujących od Roberta Lewandowski i Bartosza Zmarzlika.

Pod koniec listopada poznaliśmy nazwiska zawodników oraz zawodniczek nominowanych w 88. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku.

W gronie 26 wyróżnionych nie zabrakło wielu znanych i cenionych postaci, które osiągnęły w minionych miesiącach olbrzymie sukcesy indywidualne i zespołowe.

Wśród nich znaleźli się dwaj piłkarze - Wojciech Szczęsny oraz Robert Lewandowski. Pierwszy z nich zaprezentował się rewelacyjnie na mundialu w Katarze, ale to nie wystarczyło do znalezienia się choćby w czołowej dziesiątce.

W tej po raz kolejny zameldował się kapitan reprezentacji Polski, który w poprzednich dwóch edycjach plebiscytu zgarnął najcenniejszą ze statuetek.

Teraz przyszło mu jednak uznać wyższość najlepszej tenisistki Igi Świątek, która przed dwoma laty uznała znalazła się tuż za plecami snajpera Barcelony, a rok temu nie załapała się do prestiżowego grona, oraz żużlowca Bartosza Zmarzlika.

21-latka zawdzięcza ten sukces awansowi na pierwsze miejsce w rankingu oraz wygraniu przede wszystkim Rolanda Garrosa i US Open.

***

Klasyfikacja plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski w 2022 roku

1. Iga Świątek (tenis) 

2. Bartosz Zmarzlik (żużel)

3. Robert Lewandowski (piłka nożna)

4. Kamil Semeniuk (siatkówka) 

5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie) 

6. Mateusz Ponitka (koszykówka) 

7. Adrian Meronk (golf) 

8. Katarzyna Wasick (pływanie)

9. Paweł Fajdek (rzut młotem) 

10. Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Dominik Czaja (wioślarstwo)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy