Igrzyska Olimpijskie: PSG blokuje Neymara i Marquinhosa

Igrzyska Olimpijskie: PSG blokuje Neymara i Marquinhosa
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: ESPN Brasil

Działacze Paris Saint-Germain nie wydadzą zgody na udział Neymara oraz Marquinhosa w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio - donosi „ESPN Brasil“.

Napastnik oraz obrońca biorą aktualnie udział w rozgrywkach Copa América. Obaj piłkarze byli brani pod uwagę przez selekcjonera Andre Jardine'a by udać się wraz z reprezentacją również na turniej do Japonii.

Tuż przed utratą stanowiska prezydenta CBF (Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej), Rogério Caboclo wysłał nawet stosowny list w tej sprawie do zarządu PSG. Jednak Francuzi postawili na swoim i dali wyraźnie do zrozumienia, że nie zgodzą się na wyjazd swoich gwiazd na Igrzyska.

Działacze zespołu z Parc des Princes argumentują swoją decyzję tym, że „Igrzyska nie są oficjalnym turniejem“, gdyż nie ujęto ich w terminarzu FIFA. Dlatego też, jej zdaniem, nie ma obowiązku oddelegowania piłkarzy do wzięcia udziału w rozgrywkach.

Warto jednak podkreślić, że w przypadku Neymara zadbano o zapis w umowie z paryskim klubem pozwalający mu na grę we wszystkich oficjalnych meczach reprezentacji Brazylii. To właśnie na bazie tej klauzuli przedstawiciele CBF próbowali dojść do porozumienia z zarządem Paris Saint-Germain.

Podobną decyzję w sprawie swojego zawodnika podjęli działacze Palmeiras. Brazylijczycy nie zgodzili się na udział bramkarza Wevertona w nadchodzących IO w Tokio.

Zdaniem dziennikarzy federacja będzie teraz sondowała inne możliwości. Brazylijczycy nie zamierzają iść na wojnę z dwoma wspomnianymi klubami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Raków Częstochowa chce Hiszpana. Latem kosztował milion euro Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Brazylia osłabiona. Dwóch piłkarzy zakończyło udział w turnieju [OFICJALNIE] Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia Czesław Michniewicz: Statystyki nie mają żadnego znaczenia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy