Iñigo Martinez zrezygnował z gry w EURO 2020

Iñigo Martinez zrezygnował z gry w EURO 2020 fot. DarioZg / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Iñigo Martínez

Hiszpański obrońca, Iñigo Martínez, poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, dlaczego nie weźmie udziału w zbliżających się Mistrzostwach Europy.

W poniedziałek Luis Enrique ogłosił kadrę na EURO 2020. Selekcjoner Hiszpanów powołał czterech nominalnych środkowych obrońców: Diego Llorente, Erica Garcíę, Pau Torresa oraz Aymerica Laporte. Wśród powołanych brakuje między innymi Sergio Ramosa czy Iñigo Martíneza, który w ostatnim czasie regularnie brał udział w zgrupowaniach reprezentacji.

ZOBACZ: Kadra Hiszpanii na Mistrzostwa Europy.

30-latek postanowił za pośrednictwem mediów społecznościowych wyjaśnić powody swojej nieobecności.

„Bardzo trudno mi to pisać. Od pewnego czasu nie byłem gotowy fizycznie i mentalnie na sto procent, aby rywalizować na tak wysokim poziomie, jakiego wymaga gra dla Athleticu i reprezentacji Hiszpanii. Po głębokich przemyśleniach i rozmowach z bliskimi uznałem, że potrzebuję odpoczynku, by odpocząć i odzyskać siłę, która mi zawsze towarzyszyła.

Już kilka dni temu przekazałem tę trudną decyzję do klubu i reprezentacji, ponieważ cały sezon walczyłem na maska o swój klub i o udział w mistrzostwach Europy. Zostawiłem wszystko na murawie, ale uważam, że szczerość jest najlepsza dla reprezentacji narodowej w tym trudnym wyzwaniu, które jest przed nami” – napisał obrońca Athleticu.

Piętnastokrotny reprezentant Hiszpanii zanotował w tym sezonie dwie bramki i dwie asysty w 33 meczach.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy