Inter Mediolan: List otwarty do Christiana Eriksena

Inter Mediolan: List otwarty do Christiana Eriksena fot. LiveMedia / IPA / Sipa / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Inter Mediolan

Inter Mediolan opublikował na swojej oficjalnej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych list otwarty skierowany do Christiana Eriksena, który przed tygodniem doznał zawału serca.

12 czerwca, w dniu rozgrywania pierwszego meczu dla Danii i Finlandii na EURO 2020, świat na moment zamarł. Pod koniec premierowej odsłony gry niekontrolowanie na boisko upadł Christian Eriksen i stracił przytomność.

Reanimacja, a wcześniej szybka reakcja kolegów oraz składu sędziowskiego, pozwoliły przywrócić 29-latkowi funkcje życiowe. Po ustabilizowaniu na murawie, został on przewieziony do szpitala.

W placówce leczniczej lekarze początkowo nie potrafili znaleźć przyczyny tego, co się wydarzyło. Okazało się, że u piłkarza występują zaburzenia rytmu serca i zapadła decyzja o wszczepieniu mu automatycznego kardiowertera-defibrylatora (ICD).

Po zabiegu ofensywny pomocnik został wypisany ze szpitala, a wcześniej wydał krótkie oświadczenie. Zanim do tego doszło, tak naprawdę już w dniu zawału skontaktował się on z innymi graczami Interu Mediolan, uspokajając ich i przekazują, że czuje się dobrze.

Ostatni tydzień przyniósł nam kilka naprawdę miłych wydarzeń, jak oddanie hołdu Eriksenowi w meczu Dania - Belgia czy dedykacje bramek dla zawodnika.

Teraz to wszystko w liście otwartym skierowanym do swojego pracownik podsumowali „Nerazzurri”.

„Forza Chris, Wszyscy jesteśmy myślami z tobą!

To nie były normalne dni, te, które odliczaliśmy od soboty, chwile, które wydawały się tak długie i pozbawione sensu, kiedy chcieliśmy, żeby to był tylko zły sen. Na szczęście budzimy się nawet z najgorszych koszmarów.

W pełnej szacunku ciszy tych dni skondensowaliśmy wszystkie nasze myśli, nasze modlitwy, nawet nasze westchnienia: za pomoc, za zdjęcia i aktualizacje przychodzące z miejsca, którego nie znaliśmy jeszcze kilka dni temu, Rigshospitalet w Kopenhadze.

We wtorek rano nadeszła najlepsza chwila: zdjęcie, uśmiech, kciuk w górę. I wyczekiwana wiadomość: „Witam wszystkich, wielkie dzięki za wasze wiadomości z całego świata. To bardzo wiele znaczy dla mnie i mojej rodziny. Czuję się dobrze”.

Tak było, Christianie Eriksenie.

W piątek został zrobiony kolejny krok naprzód: operacja, wypis ze szpitala i wizyta u swoich kolegów z drużyny: „To było niesamowite zobaczyć ilość wiadomości, które mi zadedykowaliście. Operacja przebiegła pomyślnie i, biorąc pod uwagę okoliczności, czuję się dobrze. Wspaniale było znów zobaczyć moich kolegów z drużyny po wspaniałym meczu, który rozegrali wczoraj wieczorem i oczywiście będę im kibicował w poniedziałek w meczu przeciwko Rosji”.

Nie przestaliśmy poświęcać naszych myśli Christianowi ani na chwilę, w milczeniu szanując tak delikatny i osobisty moment.

Jednocześnie jednak wyrazów sympatii pojawiło się więcej, były one piękne i naturalne.

Podczas gdy w sobotę w Kopenhadze wznowiono mecz pomiędzy Danią a Finlandią, Romelu Lukaku i Achraf Hakimi wyszli na boisko zarówno z Belgią, jak i Marokiem, dedykując swoje bramki Eriksenowi. „Chris, kocham cię” - Romelu krzyknął do kamer w wiadomości, która odbiła się szerokim echem. Dedykacje nadeszły ze wszystkich zakątków świata, aż z Korei Południowej - gole Heung-min Sona, klubowego kolegi Christiana z Tottenhamu.

Dreszcze wywołane strachem zamieniły się w ostatnich dniach w ulgę i we wzruszenie: ogromna koszulka z numerem dziesiątym zaprezentowana przed meczem Danii z Belgią, na tym samym stadionie co w sobotę; mecz zatrzymany po dziesięciu minutach, kiedy kibice bili brawo tak samo jak piłkarze na boisku, w tym Romelu Lukaku; transparenty, koszulki pokazywane przez kibiców, reprezentacje narodowe, które poświęciły chwilę naszemu numerowi 24.

To wszystko momenty, które składają się w najmocniejsze i najserdeczniejsze uściski dla Christiana Eriksena.

Forza Chris, Inter i wszyscy Interiści są z tobą!” – czytamy w liście.

Eriksen aktualnie przebywa w domu razem ze swoją rodziną. Kolegów z reprezentacji może dopingować z poziomu kanapy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Roman Jaremczuk zmienia klub po bardzo udanym sezonie w Belgii i dwóch golach na EURO 2020 [OFICJALNIE] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy