Ireneusz Mamrot bliski powrotu na ławkę trenerską. Trwają rozmowy

Ireneusz Mamrot bliski powrotu na ławkę trenerską. Trwają rozmowy fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Ireneusz Mamrot zostanie najprawdopodobniej nowym trenerem Resovii Rzeszów - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl w programie „Pogadajmy o Piłce”.

51-letni szkoleniowiec zapracował sobie na otrzymanie szansy na rozpoczęciem pracy na poziomie Ekstraklasy za sprawą solidnie wykonywanej roboty na przestrzeni siedmiu lat w Chrobrym Głogów (2010-2017). Dzięki temu znalazł on angaż w Jagiellonii Białystok, z którą już w pierwszym sezonie mógł sięgnąć po niespodziewane mistrzostwo Polski. Klub z Podlasia przegrał jednak na finiszu rywalizację z Legią Warszawa.

Z kolei w następnych rozgrywkach uplasował się z drużyną na czwartym miejscu oraz przegrał finał Pucharu Polski z Lechią Gdańsk (0:1). Takie wyniki pozwoliły Ireneuszowi Mamrotowi ze spokojem rozpocząć pracę w kolejnych zmaganiach, w których przyszło mu przedwcześnie rozstać się z ekipą z Podlasia po zanotowaniu kilku słabszych spotkań.

51-latek odchodził jednak z klubu z podniesionym czołem, co pozwoliło mu jeszcze w sezonie 2019/2020 podjąć się wyzwania utrzymania Arki Gdynia w Ekstraklasie. Ta misja zakończyła się jednak niepowodzeniem i później jego zwolnieniem w trakcie pierwszoligowych rozgrywek, do których udało mu się szybko wrócić jako opiekun ŁKS-u.

Ale i w Łodzi nie było mu dane dotrwać do końca zmagań. Następnie niepowodzeniem zakończył się też jego powrót do Jagiellonii. Dlatego szkoleniowiec pozostaje na bezrobociu od grudnia 2021 roku.

Wkrótce jego rozbrat z futbolem powinien dobiec końca, ponieważ Tomasz Włodarczyk uważa, że jest on głównym kandydatem do przejęcia sterów nad Resovią Rzeszów.

Drużyna z Podkarpacia nie odniosła żadnego zwycięstwa w dziewięciu rozegranych do tej pory spotkaniach i z dorobkiem czterech punktów zamyka pierwszoligową tabelę.

Przedstawiciele zespołu nie widzą szans na zmianę tej sytuacji pod wodzą Tomasza Grzegorczyka i dlatego prowadzą zaawansowane rozmowy z Mamrotem na temat szybkiego przejęcia przez niego sterów nad klubem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy