Jacek Zieliński chwali zawodnika Legii Warszawa: To człowiek na właściwym miejscu

Jacek Zieliński chwali zawodnika Legii Warszawa: To człowiek na właściwym miejscu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TweetUpLegia

Legia Warszawa coraz częściej stawia na młodzież, a jednym z beneficjentów takiego podejścia jest Maciej Rosołek. W samych superlatywach na jego temat wypowiada się dyrektor sportowy wicelidera Ekstraklasy Jacek Zieliński.

Legia Warszawa po słabym sezonie wróciła na właściwie tory i przez długi czas stanowiła konkurencję dla Rakowa Częstochowa. Ekipa spod Jasnej Góry punktowała w tym sezonie lepiej, dlatego to właśnie tam trafi prawdopodobnie mistrzostwo Polski.

Nie zmienia to jednak faktu, że w stolicy mogą szukać wielu pozytywów, a jednym z nich jest na pewno osoba Macieja Rosołka.

21-latek stał się w tym sezonie ważną częścią pierwszej drużyny, a trener Kosta Runjaić lubi na niego stawiać. Dobre zdanie o napastniku ma również dyrektor sportowy Jacek Zieliński. Dał on temu upust na #TweetUpLegia.

- To zawodnik, który biega w ofensywie najwięcej, a do tego jest znakomity w pressingu i agresywny - wymienia.

- Rosołek defensywnym napastnikiem? To nieprawda. W każdej kategorii wiekowej strzelał bramki z dużą łatwością. Teraz ma po prostu wiele zadań obronnych. Czasami może i pracuje więcej, niżeli normalni napastnicy i to przekłada się na skuteczność. Biorąc pod uwagę jego wiek, uważam, że to człowiek na właściwym miejscu - dodał.

Maciej Rosołek rozegrał w tym sezonie łącznie 34 spotkania, a w nich zdobył dwa gole i zanotował trzy asysty.

Kontrakt ma ważny z Legią Warszawa do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy